" />
Sony Ericsson uvolnil zdrojové kódy Androidu 2.3.4 - úpravy se znovu rozbíhají | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Úterý, 18. říjen 2011
Po několika týdnech čekání včera Sony Ericsson uvolnil zdrojové kódy k novému Androidu 2.3.4 a spoustě lidí včetně mě tím udělal velikou radost. Tato data jsou totiž potřebná k vytváření upravených kernelů pro komunikátory s Androidem a právě vzhledem k jejich absenci se nic moc nového v posledních týdnech nedělo. Tomu je ale nyní konec a nové věci se opět objevují - nejlépe je na tom model XPERIA Arc - pro telefon je již dostupné Recovery menu i další novinky.


V nejbližších dnech se ale nový kernel postupně objeví také pro ostatní telefony Sony Ericsson letošního roku. V nejbližší době ale bude vždy platit, že XPERIA Arc obdrží každou novou funkci dříve, než ostatní telefony. Tento konkrétní Sony Ericsson totiž vlastní jeden z členů XDA fóra, který je autorem většiny úprav. Na vlastním telefonu jde testování přeci jen rychleji. Sám jsem neodolal a zkusil svůj Arc také co nejvíce upravit. V telefonu tedy máme firmware z modelu Arc S a to navíc nejnovější verzi 4.0.2.A.0.42, která sice přináší jen drobná vylepšení, ale nevidím důvod ji neinstalovat. Upravený kernel už má v sobě obsažený root a také recovery menu, obojí v nejnovější verzi. Nechybí ani možnost zvýšení frekvence procesoru a to až na hranici 2 GHz, což už je myslím velmi slušné. Telefon jsem ale takto přetaktovaný pouze vyzkoušel a pro běžné použití spíše doporučuji o něco nižší frekvenci, jinak může být jeho běh nestabilní. Každopádně jsem moc rád, že se úpravy konečně opět rozbíhají a vynasnažím se v nejbližší době zkompletovat návody pro nový Android 2.3.4 tak, jak se mi to myslím docela dobře povedlo pro předchozí verzi.Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: carione Datum: 2011-10-18 11:43:34
Super,uz se tesim na nove a nove veci s 2.3.4-kou, jen kdyby uz konecne vysla ta pro x10 mini pro v orig. Verzi. Nemuzu se dockat a SE s tim dava na cas. Zase spousty nas budeme az nakonec.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >