" />
Sony Ericsson V800 (V802 pro Japonsko) | Tisk |  Email
Sdileni:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Oldrich Mladek   
Wednesday, 10. November 2004
Blizsi informace o vecku s 3G, EDGE, 1,3MPx fotakem i Bluetooth.

Jedna se o atraktivni telefon veckove konstrukce s vestavenou antenou, ktery svymi tvary zapada do vyrobniho konceptu Sony Ericssonu. K dostani by mel byt koncem roku u operatora Vodafone.
Doufejme, ze se brzy dostane i do volneho prodeje a zavita oficialne i do Ceske republiky.

3G

Telefon funguje v siti GSM (900/1800/1900) a WCDMA (tedy 3G). Podporuje rychle datove prenosy GPRS (podle White Paperu, ktery nam zajistil nas technik SETH vsak umi pouze Class 8, tedy 4+1 timeslot, nektere zdroje uvadi Class 10, tedy 4+2 timesloty), EGPRS (tedy EDGE nezname konfigurace) a HSCSD.

Velikost, konstrukce, displej

Pristroj ma rozmery 102,1 x 48,2 x 23,6 mm (vyska, sirka, tloustka) a hmotnost gramu. Patri tedy mezi vetsi telefony. Velikost je vykoupena pritomnosti komunikace v 3G, zde je oproti Z1010 vyrazny pokrok.
V800 nabizi, jako vetsina vecek, dva displeje. Vnitrni ma rozliseni 220x176 pixelu pri velikosti 2,2 palce, dokaze zobrazit 262144 odstinu barev, je aktivni za pouziti technologie TFT. Vnejsi displej je mensi, pasivni (CSTN), o rozliseni 101x80 pixelu a zobrazi 65536 ostinu barev. Krome sily signalu, baterie, hodin nebo obrazku volajiciho dokaze zobrazit i jmeno interpreta prave poustene skladby. S displeji primo souvisi i baterie. Ta je typu Li-Pol a kapacity 900mAh. To je vice nez napriklad u SE K700i, ale zrejme vydrz telefonu na jedno nabiti take nebude oslniva. Predpokladam vydrz jeden az dva dny a rad se budu mylit. Hodila by se baterie alespon s kapacitou 1400mAh. Udavana doba nabijeni je dve hodiny pro nabiti na 90%.

Megapixel

Dalsi potesujici zpravou je i pritomnost 1,3MPx fotoaparatu, ktery je umisten v kloubovem spojeni obou casti telefonu. Lze jim nezavisle otacet o 180 stupnu, lze pouzit pro autoportrety i videotelefonii (pouze v siti 3G). Fotoaparat dokaze fotit v rozliseni 1280x960 pixelu, ale lze pouzit i mensi. Pro foceni nechybi efekty, jako cernobila fotografie nebo negativ, ale i oblibeny rezim z K700i panorama. Dale lze pouzit az 8mi nasobny digitalni zoom nebo prisvetlovaci diodu. Prepnutim do rezimu kamera lze porizovat videosnimky ve formatu 3GP v rozliseni 176x144 pixelu. Vse lze ukladat do vnitrni pameti telefonu, ktera cini 32MB nebo na pametove karty Memory Stick Duo i Memory Stick Pro Duo az do kapacity 1GB.

Hudebni prehravac

Tim se dostavam k dalsim multimedialnim funkcim V800. Patri mezi ne prehravac multimedii s podporou formatu pro Video: MP4 (MPEG4 and AAC), 3GP (H.263 AMR and AAC), Audio: AAC, AMR, MP3, G-MIDI level 1 with 72 voices polyphony, WAV (up to 16 KHz sample-rate), SMAF(.mmf), XMF a take WMx (.wma, .wme, .wms, .wmv, .wmx, .wmz, or .wvx).
Z formatu obrazku jsou podporovany tyto: JPEG, BMP, GIF (including animated), PNG, WBMP, SVG-tiny (Flash)
Dale je podporovan Streaming, kdy se soubor prehrava jiz pri stahovani
do pristroje. Toto umi i SE K700i, ale ne v takovem rozsahu. Jsou podporovany tyto zpusoby Streamingu: Video, Audio, Live radio (broadcast), ale i News, kdy vam telefon stahuje ranni zpravy z vaseho oblibeneho serveru,
kdyz se objevi nova informace, nebo Live Trafic, kdy se dovidate o aktualni situaci na silnicich.
Vzdy se jedna o zvukove nebo video soubory, popripade obrazky. Dalsi novinkou je Streaming opacny, kdy matevytvorene webalbum a vzdy, kdyz vyfotite novy obrazek nebo poridite nove video ci zvukovou nahravku,
se automaticky stahne na dany server. Je to tedy takovy zpusob Moblogu.

Dalsi stranku zabavy zajistuje Java ve verzi MIDP 2.0 s vylepsenim Mascot Capsule 3D. Jde tedy o trojrozmernou Javu, kterou zname jiz z SE K700i. Zatim nemame zadne informace o pritomnych hrach v tomto telefonu.

Zpravy

Moznosti zprav jsou opet velmi bohate. Od standartni SMS, pres vylepsene EMS, multimedialni MMS az po E-Maily a Instant messaging. Pri napsani zpravy SMS (EMS) nebo MMS si muzeme vybrat z az dvaceti adresatu, tak jak to zname opet z SE K700i. Je to takova rychla volba, jak nejrychleji vybrat adresata. Pokud se v tomto malem "VIP" seznamu nenachazi, muzeme pokracovat dale do radneho telefonniho seznamu. MMS jsou jiz ve standardni podobe, kdy lze odesilat text (5000 znaku na stranku), obrazky, fotografie, melodie, nahravky z diktafonu apod. Omezeni velikosti jedne zpravy neni uvedeno. E-mailovy klient lze ocekavat podobny jako v K700i, tedy s moznosti stazeni jakekoli prilohy bez omezeni velikosti.

Bohuzel informace o telefonovani jsou velmi strohe, zminka o telefonnim seznamu uplne chybi. Doufejme, ze se tentokrat Sony Ericsson vyvaruje takovych chyb jako maly telefonni seznam a vyhledavani podle jednoho pismene.

Pripojeni

Dalsi funkce jsou take rozsahle. Konektivitu s blizkym okolim zajistuje modrozuba technologie, stale ve verzi 1.1. Telefon umoznuje sparovani az 16ti pristroju. Podporuje vsechny dulezite profily, jako Handsfree ci Headset nebo
HID (Human Interface Device), pomoci ktereho lze jednoduse ovladat jina zarizeni primo z telefonu bez pomoci programu tretich stran. Tato schopnost byla opet predstavena v telefonu SE K700i, bude se tedy dale rozsirovat.
Vedle Bluetooth je jeste moznost komunikovat pres IrDa, zde ale nejsou jiz zadne novinky.

Synchronizace telefonu je zajistena pomoci protokolu SyncML v 1.1, jak pri propojeni s PC pres BT, IrDa nebo USB a take Mini USB.
tak vzdalene pres CSD, HSCSD, GPRS, EGPRS, WCDMA.

WAPovy prohlizec je zastoupeny verzi 2.0 a dokaze zobrazit i stranky XHTML. Tedy nic noveho od SE K700i. Mezi dalsi funkce patri jiz dobre znami kalendar, opet nevime jestli byl vyresen problem s pridavanim opakujicich se udalosti, ukolovnik, stopky, kalkulacka, poznamky, casovac nebo oblibena schranka na kody. Tedy standardni vybaveni telefonu znacky Sony Ericsson.

Za kolik?

Presnejsi uvedeni na trh je planovano jeste na predvanocni cas, bohuzel ne v Ceske republice. Odhadovana cena je pocitana v prepoctu na 24000Kc, coz je velka cena na telefon bez operacniho systemu. Uvidime, jak rychle bude cena klesat a jestli se telefon vubec dostane do oficialniho prodeje u nas, sice pod jinym oznacenim. Bylo by to velice zajimave, protoze mu mezi "obycejnymi" telefony vubec nic nechybi. Tak to mame opet jednu vlajkovou lod vyrobce Sony Ericssonu. Doufam, ze budeme mit to stesti s moznosti predstavit vam tento spickovy pristroj i pomoci nasich zkusenosti.
Drzte nam pesti.

Video s menu telefonu stahnete zde. (1,4MB)

Video s ukazkou prehravani MP3 stahnete zde. (900kB)

Video se simulaci videohovoru stahnete zde. (2,6MB)

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >