" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.

Forum

Galerie
Sony Ericsson versus uživatelé - bitva nekončí | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Čtvrtek, 3. březen 2011
Potom, co Sony Ericsson oficiálně oznámil, že do komunikátorů s operačním systémem Android z loňského roku již nebude uvolněna další verze operačního systému, se po celém světě zvedla vlna emocí. Uživatelé často komentují tento krok jako zradu, nyní se k tomu navíc přidalo i oznámení, že X10 nedostane ani podporu DLNA, což je funkce, která byla pro X10 proklamována od samotného začátku prodeje. Diskuze ale neutichají a vypadá to, že se na situaci hned tak nic nezmění. Nabízí se tedy otázka - dokáže hlas uživatelů ještě změnit rozhodnutí Sony Ericssonu? Myslím, že to není nereálné...
10~116.JPG 14~101.JPG 11~109.JPG 12~104.JPG


Oficiální informace zatím stále hovoří jednoznačně - nové verze operačního systému Android se pro telefony první generace (tzn. modely loňského roku) už nedočkáme. Samozřejmě, že se předem očekávala veliká diskuze a také spousta negativních příspěvků na vrub Sony Ericssonu, zároveň se ale počítalo s tím, že dříve či později tyto příspěvky postupně vymizí a ačkoliv tady zůstane část těch, kteří Sony Ericssonu tento krok nezapomenou, většinu to hodí za hlavu a třeba si koupí některou z novinek letošního roku. Podle diskuzí na internetu to ale vypadá, že nic takového se zatím neděje a komunita drží obdivuhodně při sobě v otázce toho, zdali nový operační systém přeci jen ještě neuvolnit. Sony Ericsson je samozřejmě obrovská nadnárodní společnost, která těžko dá na hlasy pár desítek nebo stovek jedinců. Negativní mediální reklama ale může mít za následek to, že výrobce své rozhodnutí přeci jen ještě přehodnotí. Alespoň z mého pohledu by to výrobci za to nyní určitě stále. Dostal by se do pozice toho, který sice původně vyhovět majitelům telefonů nechtěl, ale na základě jejich negativních reakcí změnil své rozhodnutí.

Ono totiž zdaleka nejde jen o těch pár set uživatelů jako takových. Lidé aktivně se pohybující na internetu často publikují spoustu článků a jejich názory můžou ovlivnit názory mnoha dalších. Ukončená podpora ze strany Sony Ericssonu se stává vděčným tématem na spoustě webů a uživatelé zkrátka dávají najevo, že se s tímto rozhodně jen tak nesmíří. Místo aby se živě diskutovalo o novinkách, tak se pod každým článkem proklíná Sony Ericsson za svůj postoj k celému problému a to výrobci na popularitě zkrátka nepřidá. Koupi nového telefonu si pak rozmyslí i ti, kteří by jinak ani trochu neváhali. Konkrétně za sebe si tedy myslím, že Sony Ericsson by se měl k problému postavit čelem a minimálně v případě X10 ještě zvážit uvolnění nového operačního systému. Ze zákulisních informací je jasné, že výrobce na něm dlouhou dobu dokonce pracoval a dokončení by tak jistě nebylo časově ani finančně náročné. Jelikož novinky tohoto roku nabízí spoustu drobných úprav, neohrozil by tento upgrade ani jejich pozici. Sony Ericsson se možná bojí, že pokud by pro X10 uvolnil nový operační systém, nebudou mít stávající majitelé tohoto telefonu důvod kupovat některou z novinek. Je potřeba se na to ale podívat i z druhé strany - pokud výrobce nový operační systém skutečně neuvolní, mají stávající zákazníci pádný důvod si už nikdy nekoupit žádný Sony Ericsson a to by mohlo společnost mrzet mnohem více, než krátkodobé zvýšení zisku.

Zatím to tedy vypadá jednoznačně - nový operační systém pro telefony z loňského roku zkrátka nebude a je to oficiální vyjádření společnosti Sony Ericsson. Vzhledem k negativní publicitě to ale sám zatím nepovažuji za rozhodnutí konečné. Vzpomeňme si na situaci kolem podpory multitouch. Výrobce nás stále dokola přesvědčoval, že to displej nezvládne a že tato funkce nebude nikdy podporována. Po mnoha negativních ohlasech najednou výrobce zjistil, jak na to. Ačkoliv vám to nyní možná nepřijde reálné, podobný příběh se může opakovat i nyní a rozhodně mi nepřijde nereálný. Až následující měsíce ale ukáží, co z tohoto článku se nakonec stane realitou. Troufám si tvrdit, že pokud uživatelé s kritikou výrobce všude na internetu nepřestanou, nebude mít Sony Ericsson jinou možnost, než vyjít uživatelům vstříc a nový operační systém skutečně uvolnit. Těším se na něj.Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: Marakesch Datum: 2011-03-11 11:28:49
doplnenie : myslim na modeli Xperia X10 (velka)
Autor: Marakesch Datum: 2011-03-11 11:23:42
prosim vas, aka je zatial posledna oficialna verzia androidu vypustena SE - 2.1 ? ci uz nebodaj 2.2 ? 
dakujem
Autor: igi89 Datum: 2011-03-04 16:43:33
vsadit vsetko iba na android asi tiez nastaci.a poriadok by mali v europe spravit aj japonci a zatocit s tymi idiotmi zo svedska a anglicka ktori su vlastnikmi akci se.osobne nechapem preco to naspravili uz davno.aj nokia si myslela ze sa im nemoze nic stat a idu ku dnu jak ponorka.
Autor: Zrno.Zaba Datum: 2011-03-04 07:06:18
Pro mě SE skončil s koncem Symbianu UIQ. P1 vyměním až uplně umře. Zatím jede tři roky bez problémů.
Autor: sajdak Datum: 2011-03-03 21:22:12
V SE by mali spraviť všetko pre to, aby nás nenaštvali ešte viac svojou aroganciou ako si myslia, že robia všetko dobre. Chcelo by to viac sebauspokojenia a viac poctivej práce pánov šéfikov.
Autor: Joza Datum: 2011-03-03 21:08:46
No, první kvartál bude (troufám si odhadnout) naprostý výbuch... Současné SE jsou až na výjimky těžko prodejné
Autor: HUdasp Datum: 2011-03-03 20:54:33
Pěkný článek. Osobně souhlasím, Arc je jen vylepšená X10 v novém kabátku a aktualizovaným SW. Hlavně teď je v sortimentu SE strašná ďoura. Novou X10 Mini nebo velkou X10 si málokdo koupí a příchod nových modelů stále za humny. Jsem zvědav na prodeje za první kvartál. To bude sešup.
Autor: igi89 Datum: 2011-03-03 16:50:47
to je se
. Autor: Datt Datum: 2011-03-03 14:50:29
Pěkný a výstižný článek.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >