" />

Forum

Sony Ericsson W205: hudební reminiscence T303 (preview) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Chroust   
Středa, 8. duben 2009
Sony Ericsson včera představil dva nové low-end modely, prvním z nich byl Sony Ericsson W205

 

Sony Ericsson W205 je telefonem výsuvné konstrukce, který koncepčně vychází z modelu T303. Jedná se o zaoblenou krabičku s rozměry 92 x 47 x 16,4 mm a hmotností 96 gramů, které na čelní ploše vévodí displej. Prostoru je zde dostatek, avšak úhlopříčkou 1,8" díru do světa moc nenadělá. O tom, že mluvíme o low-end přístroji, svědčí i fakt, že nabízí rozlišení 128 x 160 pixelů a podporuje 65 tisíc barev. Spolu s lesklým černým rámečkem zabírá displej větší část předního krytu, zbylo zde však dostatek místa i na hlavní ovládací prvky. Hlavní kruhová ovládací klávesa se sice nemůže spolehnout na široké klávesy směrem do stran (sloužící pro ovládání přehrávání muziky), díky tomu byl zvětšen střed, který budete často používat pro potvrzování voleb nebo pro spuštění hudby.

 

Sony Ericsson W205 si hravě poradí se soubory MP3 a AAC, nabídne druhou verzi Walkman přehrávače, FM rádio či funkci Track ID. Datový konektor byl umístěn na bok přístroje, na poměrně strohé zadní straně našel své místo i 1,3 Mpix fotoaparát, kterému možnosti automatického ostření samozřejmě chybí. Natáčet lze i videa v nízkém rozlišení, která se budou hodit převážně jako příloha multimediálních zpráv. Interní paměť čítá pouhých 5 MB úložného prostoru, o další se postarají až paměťové karty Memory Stick Micro. Podporovány jsou až do kapacity 2 GB, v základním balení ale s žádnou nepočítejte, najdeme zde pouze baterii, nabíječku, stereo handsfree a uživatelské manuály. Určitou zajímavostí je při velikosti úložného prostoru možnost nahrávání skladeb z rádia, myslím si však, že v této době využívána jen velmi zřídka, java hry jsou již samozřejmostí. O implementaci uživatelského rozhraní se postaral Sagem, takže bohužel nemůžeme očekávat podporu osvědčených schémat.

 

Počítá se s tím, že uživatelé tohoto přístroje nebudou potřebovat rychlé připojení k internetu, proto je k dispozici maximálně GPRS. Pokud by se však i přesto potřebovali dostat na web, je předinstalován prohlížeč Opera mini. S okolím lze komunikovat nejen pomocí USB kabelu (režim telefon či MassStorage) ale i přes Bluetooth. Mezi nabídkou organizačních funkcí nemohou tradičně chybět budíky, kalkulačka, kalendář, poznámky, stopky, časovač a úkoly. Poměrnou novinkou, o jejíž využitelnosti by se dalo polemizovat, je možnost tvorby paralelních telefoních seznamů, např. pro případ, kdy půjčíte telefon kamarádovi a nechcete o své uložené kontakty přijít.

 

Sony Ericsson W205 se na českém trhu objeví v černé barevné variantě Ambient Black ve třetím čtvrtletí tohoto roku za předpokládanou cenu 2690,- Kč. Zaujme především ty, kteří s telefony Walkman telefony teprve začínají, svou úlohu v jeho případné koupi může hrát i poměrně slušný design a neotřelá kombinace barev. Stále se však nejedná o nic převratného, jen o lehce upravenou verzi T303, které ubyl hrb a hliníkové kryty, přidány naopak byly hudební funkce a paměťové karty.


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: Sasakr Datum: 2009-04-08 19:40:10
No škoda, tím displejem to zazdili, jinak bych ho doporučil tátovi. Prd by se jim stalo, kdyby tam dali 176x220, to by úplně stačilo.
Autor: verbatim902 Datum: 2009-04-08 18:46:28
Mně je sympatičtější S312 (už jen tím lepším displejem)+disajn :grin  
 
Já už bych rozlišení 128x160 zakázal - max jako externí displej u konstrukce V :)

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >