" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Sony Ericsson XPERIA Arc díl první - konstrukce a displej | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Pondělí, 21. březen 2011
Tento týden bude v naší redakci patři Sony Ericssonu XPERIA Arc a jelikož dnes máme pondělí, začínáme právě teď. model XPERIA Arc je bez diskuze nejvybavenějším telefonem Sony Ericsson všech dob, který má na trhu jediný konkrétní cíl - ukázat komunitě i běžným zákazníkům, že výrobce se poučil z předchozích chyb a stále má co nabídnout. Zároveň tento model odstartoval změnu současného portfolia, kdy první generaci komunikátorů Sony Ericsson s operačním systémem Android v nejbližších měsících nahradí celkem kvarteto nových telefonů. Dnes se zaměříme na displej a konstrukci.
12~115.JPG 26~64.JPG 8~131.JPG 10~129.JPG


Konstrukce patří k velmi důležitým vlastnostem celého telefonu. Ačkoliv to tak na první pohled možná nevypadá, Sony Ericsson si neodpustil v případě modelu Arc hned několik experimentů a osobně mě to docela mrzí. V následujících řádcích a pak také na videu se pokusím vysvětlit proč. Konstrukci se budu více věnovat až později, nyní se zaměřím na displej a první dojmy z něj. Na úvod nelze jinak, než vyzdvihnout rozměry - displej je zkrátka obrovský a velmi kvalitní. Příjemné barvy, skvělé pozorovací úhly a také výborné reakce, není moc co dodávat. Trochu matoucí je pro mě jen položka v menu nastavení, kde lze technologii Mobile Bravie vypnout. Nevím, jestli má technologie třeba negativní dopady na výdrž, každopádně možnost jejího vypnutí na mě moc důvěryhodně nepůsobí a asi v tomto nebudu sám. Při vzetí telefonu do ruky vás nepřekvapí jen obrovský displej, ale také celkově tenký profil přístroje a hlavně nízká hmotnost. Prohnutá záda nejsou jen marketingovým tahem, telefon se skutečně drží výrazně lépe. Pořád je to ale dostatečně pohodlné na to, abyste celý displej obsáhli jediný prstem. Už je to ale skoro na hraně, větší displej už bych na telefonu skutečně nechtěl a i tak mám pocit, že už je to moc. Na prohlížení webu, navigaci a pouštění filmů jsou ale fyzické rozměry velmi příjemné. Konstrukce jako celekj je na maximální možné úrovni, co se týká plastového provedení. Pokud poslední větu nechápete, pokusím se ji rozvést. Plasty použité u modelu Arc jsou velmi příjemné na dotek a jsou velmi přesně slícované. Kovové kryty ba ale u podobně drahého telefonu určitě nebyly na škodu. Právě použití kovových prvků je tou poslední třešnickou na dortu, Sony Ericsson si ji ale pravděpodobně schovává pro svůj komunikátor s dvoujádrovým procesorem. Tak snad se dočkáme ještě během letošního roku.



Pokud tedy mám hodnotit model XPERIA Arc z pohledu kvality konstrukce, nemám telefonu prakticky co vytknout. Samozřejmě by potěšil kovový zadní kryt případně větší výběr barevných variant, to jsou ale spíše drobnosti, kterých na každém telefonu najdeme několik. Mnohem závažnější je to ale s kvalitou ovládacích prvků jako takových, respektive s jejich umístěním na samotném telefonu. Začal bych hned spouští fotoaparátu, která je sice designově skutečně povedená, s jejím používáním se ale asi moc nepočítá. Naštěstí jsem si zvyknul na fotografování přímo pomocí displeje, jinak bych spoušť proklínal ještě nyní. Je velmi malá, tlačítko je hodně tuhé a navíc natolik umístěné do rohu telefonu, že se zkrátka pohodlně nedá zmáčknout. Při vyvinutí větší síly pak dojde k pohybu celého telefonu a výsledná fotografie je pak neostrá. Právě tomuto přičítám zatím ne vždy uspokojivou kvalitu fotografií. Nepotěší ani prohození funkcí tlačítek pod displejem. Po několika dnech mám tlačítka stále prohozená a asi ještě několik týdnů potrvá, než si na nové řešení zvyknu. Docela mě mrzí, že tlačítko zpět není na nějakém pohodlnějším místě, přeci jen se používá prakticky neustále, Líbilo by se mi na pravém boku, tam by ale zase utrpěl čistý vzhled telefonu jako celku. Každopádně zvolené řešení mi nepřijde úplně optimální. Stejně tak se mi nelíbí ani umístění microUSB konektoru a ani audio konektoru jack. Hlavně ten jack zamrzí, kabel připojených sluchátek se například v kapse zbytečně láme. Opět platí - je to sice vzhledově moc pěkné, ale není to tak praktické. V podobném duchu by se dalo pokračovat u některých drobností dál. Ale nechci telefon kritizovat. Na stranu druhou se jedná o nejvybavenější Sony Ericsson všech dob a laťka je tak logicky nastavena vysoko.



Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: p.e.t.r.a.s. Datum: 2011-03-25 02:18:50
K čemu je mi funkčně našláplý telefon,když ty celkem důležité věci dostanou takhle krutě na zadek? Mě připadá,že SE se ani trochu nepoučil a dál pokračuje s tím co už tu bylo a po kritice se od toho upustilo a máme to tu zpět jen v jiné verzi. Nevím SE mě stále ničím neoslovil. A ten design? Stále to samé nic co by tu už nebylo v jiné verzi. Kde jsou ony památné designové klenoty? SE telefony řady Xperia budou stejné jako Iphone. Malinká změna jinak pořád to samé! Já chci změnu! Tohle mě vážně neba!
Autor: Joza Datum: 2011-03-22 21:29:43
Jo, prakticky se vším souhlasím. Celé kvarteto telefonů je velmi silné, ale jako naprostý top může být prostě jen jeden... A pro me je to z těchto 4 telefonů nejvíce Arc. Za sebe - počkám na Play a Pro
Autor: JHavrlant Datum: 2011-03-21 22:33:27
Jožko, ono to umístění konektorů a tlačítek na boku je holt daň za design, podobné umístění laezneme také u modelu PRO. Z tohoto pohledu nejlépe vyznívá model NEO, kde je 3,5 mm výstup nahoře, spuš´t fotoaparátu tam kde jsme zvyklí a čočka fotoaparátu umístěná o mnoho více ke středu. Když uvážíme že čtveřice letošních modelů má defacto stejné HW parametry a stejný operační systém, můžeme za vlajkové lodi označit všechny, vybíat můžeme jen podle designu, což je v tomto ohledu velké plus. Každopádně doufám, že SE v létě představí nějaký pořádný fotomobil, protože v oblasti fotografování se z posledních modelů stávají obyčejné tuctovky, takže snad se objeví také nějaký nástupce Satia. Ale zpět k tématu, jako stylový telefon se arc určitě povedl ;)

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >