" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Sony Ericsson XPERIA Neo - recenze prodejního trháku | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Pátek, 27. květen 2011
Před několika měsíci Sony Ericsson představil nástupce modelu Vivaz, tentokrát ale nevsadil na zastaralý Symbian, ale spolehl se na moderní Android. Telefon napěchoval funkcemi až po okraj a vše navíc zabalil do krásného těla. Tím vznikl Sony Ericsson XPERIA Neo, komunikátor s velikým prodejním potenciálem. Ten ale dostal citelnou ránu velikým zpožděním, které nové modely nebraly. V dnešní recenzi se dozvíte všechny důležité vlastnosti, pro které měl telefon šanci uspět.
1~150.JPG 12~119.JPG 14~113.JPG 3~146.JPG


Sony Ericsson letos představil již šest mobilních telefonů, všechny mají ale jeden společný jmenovatel - jedná se o výborně vybavené komunikátory s operačním systémem Google Android. Výjimkou není ani dnes recenzovaný model XPERIA Neo. Ačkoliv jsou si jednotlivé telefony velmi podobné, každý má jiné zaměření a na trhu si tak navzájem naštěstí nebudou konkurovat. Právě od modelu Neo se očekávalo výrazné zvýšení prodejů a jak si ukážeme v dnešní recenzi, až na pár drobností se výrobci podařilo uvést vyvážený telefon v atraktivním obalu. Veškerou radost ale kazí pomalé dodávky na evropský trh, u nás se například XPERIA Neo oficiálně zakoupit nedá. K čemu je pak výrobci výborný telefon, když není schopen jej dostat na trh a prodávat zákazníkům. Ostatní konkurenti od jiných výrobců jsou již prodeji a jelikož se v dnešní době jen těžko hledá telefon, který by byl podstatně lepší než konkurenti, právě nedostupnost na trhu může být důvodem, proč spousta potenciálních zájemců o Sony Ericsson XPERIA Neo raději přejde ke konkurenci. Takto dlouhé čekání by nebavilo ani mě a zemětřesení v Japonsku na tom nic nemění.

10~133.JPG 11~126.JPG 1~150.JPG 13~115.JPG
1~151.JPG 14~113.JPG 2~144.JPG 12~119.JPG

Hlavní výhody
- atraktivní vzhled
- nejnovější verze Androidu
- kvalitní displej
- rychlý a spolehlivý běh
- dostatečný výkon
- baterie s kapacitou 1500 mAh
- komplexní funkční výbava
- precizní konstrukce
- HDMI konektor
- multimediální funkce
- výrazně vylepšený defaultní launcher

Hlavní nedostatky
- stále není oficiálně v prodeji
- fotoaparát zatím nedosahuje na své maximum
- výdrž by mohla být lepší
- cena by mohla být nižší

2~145.JPG 3~147.JPG 4~146.JPG 5~144.JPG
6~135.JPG 7~136.JPG 8~135.JPG 9~131.JPG

Ještě než se pustím do rozboru rozměrů a hmotnosti telefonu, dovolím si malou odbočku, která ale bude k tématu. Sony Ericsson XPERIA Neo je prostě a jednoduše velmi krásný a atraktivní telefon. Vzhled se výrobci povedl po všech stránkách a přístroj se líbí každému, komu jsem měl možnost jej ukázat. Kromě tmavé varianty se navíc bude tento model prodávat také v barvě červené, na své si tak přijdou také slečny či dámy. Už od představení telefonu se ze všech stran na jeho vzhledu line chvála a já nemám na výběr, než se k tomu připojit. Po stránce vzhledu se telefon jednoznačně povedl, tady ale na chvíli s chválou přestanu. Nelíbí se mi totiž úplně zpracování telefonu. Ne že by bylo vyloženě nekvalitní, plastové tělo je uděláno na celkem vysoké úrovni. Při přímém srovnání s komunikátory od HTC je to ale vyloženě slabé. Aktuálně mám k dispozici HTC Desire S a kovové tělo je zkrátka luxusní, stejně jako konstrukce. V tomto směru udělal Sony Ericsson malý krok kupředu, na konkurenci ale bohužel ještě stále ztrácí. Osobně nechápu, co výrobce má proti použití kovu na svých telefonech, sám bych po takovém přístroji s chutí sáhl a rozhodně bych nebyl jediný. Téměř celou přední stranu telefonu zabírá dotykový kapacitní displej, který má úhlopříčku 3,7 palce a rozměrově mi přijde naprosto ideální. Ač jsem schopný zvládnout i rovné 4 palce, osobně považuji právě hodnotu u modelu Neo za optimální kombinaci mezi maximálními rozměry displeje a pohodlným ovládáním. Displej má samozřejmě opět rozlišení 854 x 480 pixelů, podporuje multitouch a je schopný zobrazit až 16 milionů barev. Navíc podporuje technologii Mobile Bravia, která by měla zajistit kvalitnější obraz i fotografie. Praktický přínos technologie nedokážu posoudit, displej se mi ale líbí i při porovnání s různými AMOLED displeji, tohle je ale dle mého spíše na vkusu a na tom, jaké podání barev vám vyhovuje. Pod displejem se nachází hned trojice hardwarových tlačítek, šipka se přesunula na levou stranu a naopak tlačítko s vyvoláním kontextové nabídky se přesunulo na stranu pravou. Tlačítka chválím za zpracování, jsou velmi výrazná a dobře se s nimi pracuje.



Rozměry telefonu jako takového jsou 116 x 57 x 13 milimetrů, tento údaj je ale trochu zkreslený v tom směru, že telefon je prakticky ve všech směrech výrazně zakulacený. Ačkoliv tedy z pohledu čísel se jedná o veliký telefon, realita je zcela jiná a telefon se právě díky oblým hranám velmi dobře drží. Současně ale právě díky nim nedrží třeba moc dobře položený na stole a má tendenci se otáčet. Osobně tak ale telefon nepoužívám vůbec, takže mi toto nevadí. Velmi příjemná je i hmotnost 126 gramů. O konstrukci jsem již mluvil, takže jen zopakuji, že sice je kvalitní, rozhodně ale není úplně precizní. Na horní straně se nachází jak HDMI konektor, tak také dvojice standardních konektorů pro připojení sluchátek a datového kabelu. Až na audio konektor jack, který se nachází uprostřed horní hrany (optimální umístě, tady výrobce chválím) jsou zbylé dva konektory chráněny krytkou, se kterou se mi ale nijak slavně nepracovalo a rozhodně bych si dovedl představit i řešení pohodlnější. Navíc krytky jako takové není těžké omylem vytáhnout úplně a tím pádem také ztratit. LEvý bok je designově naprosto čistý, to zajímavé se nachází na boku pravém. Zde najdete zapínací (respektive zamykací) tlačítko, ovládání hlasitosti a také pohodlnou spoušť fotoaparátu. Všechna tlačítka jsou velmi pohodlná a práce s nimi je dostatečně příjemná. P5edevším spoušť fotoaparátu mi vyloženě sedla a s telefonem fotím velmi rád. Zadní strana telefonu je velmi výrazně tvarovaná, což vypadá pěkně. Telefon se i přes výrazné tvary v ruce drží skutečně dobře. Nechybí zde jak čočka digitálního fotoaparátu tak také přisvětlovací dioda. Chválím i umístění fotoaparátu, u Sony Ericssonu XPERIA Neo se mi nikdy nestalo, že bych si čočku omylem sám zaclonil (jako se mi to často stávalo u modelů Arc a Play).



Základem telefonu je operační systém Android 2.3.2, právě v těchto dnech se ale na svět začíná dostávat aktualizace na verzi 2.3.3. To se ale zatím týká pouze modelů Arc a Play, u modelu Neo tomu ale bude brzy stejně. Jelikož ale telefon zatím není v prodeji, je toto téma tak trochu zbytečné.  Operační systém Android ve verzi 2.3.2 je již velmi dospělý a odladěný operační systém, díky silnému procesoru s taktem 1 GHz a dostatku operační paměti je celý chod telefonu velmi svižný a v podstatě na nic nemusíte čekat. Je tady ale jedna výjimka a tou je start telefonu. Zatím jsem nenašel příčinu, ale nové Sony Ericssony startují velmi pomalu a ani model XPERIA Neo v tomto směru není výjimkou, ba spíše naopak. Telefon se zapíná velmi dlouho a to už je na mě moc, ač nejsem z komunikátorů BlackBerry na rychlé starty moc zvyklí. Konkurenční HTC Desire S v podstatě se stejným hardwarem se zapne doslova za pár vteřin. Sice telefon v současnosti moc často nezapínám respektive nevypínám (není k tomu důvod), občas je lepší jej restartovat a já nevidím důvod, proč by to mělo trvat tak dlouho.



Velmi zásadního vylepšení se dočkal defaultní launcher. Ten je velmi rychlý a přehledný, nabídne pětici obrazovek s dostatkem možností nastavení. Ještě více ale chválím samotné menu telefonu, které se dá libovolně přeskládat. Tato možnost mi u předchozích modelů chyběla a ačkoliv se samozřejmě již dříve dal doinstalovat nový launcher, který chybějící funkce přidal, je lepší mít toto v základu. Sony Ericsson XPERIA Neo (a všechny ostatní nové telefony) již mají natolik kvalitní launcher, že nevidím nezbytně nutnou jeho okamžitou výměnu. Každému ale vyhovuje něco jiného, takže proč ne. Základní nabídka bonusových programů k těm standardním Androidovým je poměrně chudá, v tomto směru je třeba HTC nesrovnatelně vepředu.



Na úvod bych začal telefonním seznamem, tady ale budu od počátku docela kritický. Co pochválím je prakticky neomezená kapacita, možnost uložit ke každému z kontaktů spoustu detailů, provázanost se sociálními službami i s vaším kalendářem. Jinak je ale provedení telefonního seznamu a také dialeru poměrně slabé. Přehlednost mi přijde chabá a hledání v telefonním seznamu je neskutečně pomalé. Pokud uvážím, že Sony Ericsson už před mnoha lety měl na telefonech bez otevřeného operačního systému odladěné vyhledávání v telefonním seznamu pomocí T9 přímo z úvodní obrazovky, pak nedokážu pochopit, že toto ani nové modely v dostatečné kvalitě neumí. Naštěstí je na Marketu spousta freeware programů, které toto umí ošetřit. Výrobce by si ale měl uvědomit, že prodává mobilní telefon a než se vrhne do vylepšování složitých funkcí, měly by naprosto precizně být zvládnuté ty základní a důležité. Jasně, nainstalovat alternativu z Marketu zabere pár vteřin. Ale proč bych to jako zákazník, který za telefon zaplatil nemálo peněz, měl dělat? Nechci být pouze negativní, ale v tomto směru jsem čekal více. V podstatě zde máme základní řešení operačního systému Android, výrobce k tomu ale nepřidal vůbec nic navíc. Úplně stejně v tomto směru hodnotím všechny novinky a přijde mi to docela škoda. Výrobce zbytečně ztrácí v oblastech, kde by náprava současné situace vůbec nemusela být moc problematická, spíše naopak. Spolehnout se kompletně na Google sice nebude špatný krok, ostatní výrobci ale makají více.



Důležitou součástí telefonu jsou samozřejmě zprávy všeho druhu, tady se toho ale moc nového neudálo. Softwarová klávesnice je dostatečně kvalitní, pokud by vám náhodou nevyhovovala, dá se stáhnout případně koupit jiná. Docela jsem s ní ale spokojený a překlepů na ní moc nedělám, takže jsem zatím neměl moc důvodů měnit. Skvěle zpracovaný je klient pro Gmail, na váš účet se následně naváže také Market nebo třeba Kalendář. Účet u Googlu není pro telefon s Androidem nezbytnou podmínkou, pokud se mu bráníte, můžete si vytvořit jen nějak fiktivní účet pouze pro práci s telefonem. Pokud ale naopak služeb Googlu využíváte, pak vám budou servírovány ve velmi pěkné a funkční podobě. skvěle funguje synchronizace, výborně zpracované jsou také SMS zprávy a využít můžete i podporu mnoha dalších kecálků. Operační systém Android nabízí v tomto směru prakticky neomezené možnosti. Už nyní je pak v telefonu integrovaná aplikace Facebook, od příští verze operačního systému bychom se ale měli dočkat ještě podstatně většího provázaní této sociální sítě do telefonu. Přesně vzato už bych pak nemluvil o provázanosti, ale o přímé integraci do jednotlivých nabídek. Pro odpůrce sociálních sítí snad jen dodám, že toto (naštěstí) půjde vypnout. U modelů Arc je již aktualizace dostupná, vypnutí ale zatím ne, takže jsem docela zvědav, jestli se Sony Ericssonu podaří vše ještě dotáhnout do konce i pro nemilovníky sociálních sítí.



Pochvalu si zaslouží organizační funkce, ty jsou ale výborně zpracované téměř na každém Android telefonu a tak chválím spíše platformu, než samotného výrobce. Pokud nemáte nějaké extra nároky, vystačíte si s aplikacemi přímo v telefonu. Možná jen doplníte nějaké widgety na úvodní obrazovku, které vás budou informovat třeba o zmeškaných nebo nadcházejících událostech. Kalendář je graficky pěkně zpracovaný a je dobře zpracovaný do systému. Tohle všechno už má zkrátka Android velmi dobře odladěné. Nechybí ani opakovaný budík, jinak se ale v telefonu moc aplikací nenahromadilo a výrobce evidentně počítá s tím, že si do telefonu dodáte to, co budete potřebovat. Zrovna v tomto směru ale podle mého šetřil na nepravém místě a kvalitnější organizační funkce v základu by asi nikomu nevadily. Potěší alespoň kalkulačka, prohlížeč YouTube videí nebo třeba aplikace TrackID.



Co se týká dalších funkcí telefonu, nepovažuji za důležité jej nějak dále rozebírat podrobněji. Telefon nabízí kompletní podporu rychlých dat, v sítích třetí generace ale energie z baterie ubývá poměrně rychle. Nechybí síťová karta Wi-Fi, která mi přijde o něco citlivější, než u předchozích modelů. Stále to ale není úplně optimální. Alespoň si bez problémů poradí se šifrováním. Vzhledem k aktuálnímu operačnímu systému asi nikoho nepřekvapí podpora tetheringu, tady budu výrobce hodně chválit, protože běží velmi spolehlivě a stabilně i při delší práci s telefonem. Na kratší vzdálenost využijete například Bluetooth, k počítači se můžete připojit přes USB kabel. Jestli jsem před chvílí chválil, teď ale budu hodně kritizovat. Správce připojení k počítači je asi největší nesmysl, jaký jsem kdy viděl. Spousta různých složitě přepínajících se režimů, zbytečné zdvojování a ztrojování toho samého. Tady dávám výrobci palec dolů, nechápu proč nepoužil standardní řešení. Opět se to dá vylepšit pomocí externích aplikací, ale přijde mi to zbytečné, stačilo do toho nezasahovat. Potěší naopak integrovaný GPS modul, který je opět o něco lepší, než u předchozích telefonů. V tomto směru je nyní Sony Ericsson podle mého i před konkurencí, příjem signálu je skutečně kvalitní. Samozřejmostí je kvalitní internetový prohlížeč, nepřekvapí ani podpora technologie Flash. Pokud by se vám náhodou nelíbil, na Marketu najdete třeba kvalitní Operu.



Ještě než se podíváme na hraní her, dovolím si malou odbočku k rootu a věcem, které s ním souvisí. Sony Ericsson již před časem oficiálně oznámil, že u nových telefonů nabídne možnost odemknout bootloader a velmi snadno tak instalovat vlastní upravené ROM. Zatím sice žádné k dispozici nejsou, vše by ale mělo být pouze otázkou času. Také root je pro Sony Ericsson XPERIA Neo již nějakou dobu dostupný a úpravy telefonů se tím dostávají do jiné dimenze. Vše má ale jeden podstatný háček - Sony Ericsson spustil při aktualizaci softwaru přes SEUS (a také při opravě telefonu v servise pomocí nástroje Emma) kontrolu těchto modifikací a pokud je váš telefon pozitivně označený, přicházíte o záruku a také o možnost oficiálně si nahrát do telefonu nový software. Na jednu stranu výrobce v tomto směru chápu, ani tak mi to ale nepřijde úplně šťastně řešení. Ačkoliv jsou všechny nové telefony velmi kvalitní, root dává zkušeným uživatelům široké možnosti dalšího přizpůsobení. S tím je ale nyní konec, minimálně pokud nechcete přijít o záruku. V posledních dnech se spekuluje o tom, že Sony Ericsson není přes SEUS schopen poznat, zdali v telefonu máte nebo nemáte neoficiální ROM. Aktualizace tedy nejde nikomu, kdo má odemknutý bootloader. Tohle se komunitě líbit nebude, konkrétně v tomto směru ale Sony Ericsson není o nic horší než ostatní výrobci. HTC úpravy svých telefonů omezuje stále více a samotný Google je docela výrazně proti rootu. Pokud by se dal systémový balast odstranit, nikdy bych root nepotřeboval. Takto ale telefony s Androidem nevydrží nabité zrovna dlouhou dobu a odstraněním zbytečných aplikací se s tím dá ledacos udělat.



Telefon samozřejmě nabídne spoustu dalších možností, jak zkrátit volnou chvíli. Potěší kvalitní hudební přehrávač, ostudu ale neudělá ani přehrávání videa. Velmi potěší přítomnost HDMI konektoru, ten by u moderního multimediálního telefonu skutečně v současnosti již chybět neměl. Co ale chybí je právě HDMI kabel v základním balení, bude tedy potřeba jej dokoupit. Hned po připojení telefonu skrze HDMI se automaticky spustí galerie a můžete vaším známým začít předvádět vaše fotografie nebo videa. Zajímavým doplňkem je aplikace LiveWare, která se stará o připojení vašeho telefonu s originálním příslušenstvím Sony Ericsson. Už tak nemusíte složitě vyhledávat jednotlivá zařízení a připojovat se k nim, o vše se psotará právě tato aplikace. Funguje spolehlivě a rychle. Podobných doplňků bych určitě ocenil více. Líbí se mi také kvalitní galerie se spoustou zajímavých efektů, prohlížení vašich fotografií je velmi rychlé.

Fotoaparát vzbuzuje veliká očekávání, zatím je ale nedokázal úplně naplnit. PRvní verze firmwaru, kterou mám v modelu Neo, se vyznačuje sice velmi dobrým podáním barev, opět ale dochází k docela výrazné kompresi fotografií i při volbě nejvyšší kvality a rozlišení. Rozlišení 8 megapixelů je samo o sobě výborné, fotografiím při prohlížení v plné velikosti ale docela citelně chybí ostrost. Už několik let se u Sony Ericssonu opakuje situace, za které telefon po vstupu na trh nenabízí nejlepší fotografické výsledky, postupem času se ale výrazně zlepšují. Doufám, že tentokrát tomu nebude jinak, nejvíce bych ale ocenil, pokud by fotoaparát fotil pořádně hned od začátku. Kvalita videa pak naprosto kopíruje kvalitu fotografií,opět je zde podle papírových parametrů telefon naprostou špičkou, reálné výsledky ale tak dobré zdaleka tak dobré nejsou a nepomůže ani velmi široká možnost nastavení fotoaparátu a videokamery. chválím alespoň ještě jednou velmi pohodlnou spoušť.

10~38.jpg 11~34.jpg 12~33.jpg 14~26.jpg 15~21.jpg
16~22.jpg 18~18.jpg 1~72.jpg 20~12.jpg 21~15.jpg
22~12.jpg 23~13.jpg 24~13.jpg 25~10.jpg 26~9.jpg
27~11.jpg 2~71.jpg 3~70.jpg 4~65.jpg 7~50.jpg



Sony Ericsson XPERIA Neo měl rozhodně potenciál stát se nejlépe prodávaným telefonem z letošních novinek našeho oblíbeného výrobce. Zemětřesení v Japonsku (dle vyjádření výrobce, kterému ale už nyní úplně nevěřím) ale docela zpožďuje dodávky telefonů na náš trh a ani v době psaní tohoto článku se u nás XPERIA Neo oficiálně neprodává. Přitom finální a plně funkční telefon mám doma již snad dva měsíce a během delšího testování jsem na něm neshledal podstatnější závady. Některé věci sice úplně ještě nejsou dokonalé, nevidím ale důvod, proč telefon nepustit na trh. Máme ale téměř červen a telefon se zde stále oficiálně nenabízí. K čemu jsou pak propracované funkce a atraktivní design podpořený novou verzí operačního systému Android, když si potenciální zákazník tento telefon zkrátka nemůže koupit. Konkurence se stále více prosazuje s dvoujádrovými procesory a jedinou šancí modelu Neo je tak zaútočit nižší cenou. Pokud se ale nebude pohybovat na (respektive samozřejmě klidně pod) hranici osmi tisíc korun, jen těžko bude mít telefon šanci uspět. Hlavní konkurenti, kteří byly představeni později, už u nás na trhu jsou. HTC trh doslova zaplavuje spoustou telefonů s Androidem, LG a Samsung pak nabízí solidní vlajkové lodě, jejich papírové parametry jsou někde jinde, než u současných nejlepších telefonů Sony Ericsson. Recenzi si dovolím zasloužit trochu netradičně - ono je v podstatě úplně jedno, jak kvalitním telefonem je Sony Ericsson XPERIA Neo. Na náš trh se opět dostane se zpožděním a navíc cena nebude odpovídat současné situaci na trhu. Takže o jeho úspěchu je rozhodnuto předem. A je to veliká škoda, jedná se o pěkný a dobře vybavený telefon. Ale pokud nutně nelpíte na značce Sony Ericsson, nemáte moc důvodů na něj čekat.

Sony Ericsson XPERIA Neo v červené barvě můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

Sony Ericsson XPERIA Neo v modré barvě můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson



Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: papierka2 Datum: 2011-06-02 11:24:30
fiha...už si ani neviem vybrať že ktorý telefon si mám kúpiť..Sony Ericsson vždy vymyslý niečo nové na trh!:)
Autor: Skrblík Datum: 2011-05-28 15:07:13
v podstatě nerozumím, proč je v logu společnosti ještě ericsson, neboť dle mě má již vše pod palcem pouze sony. 
ano, jedná se o fajn mobil, ale jako většina SEček je předražený. SE se asi ve svých očích vidí jako kdovíjaký určovatel novinek a král trhu, ale těmi jsou Samsung a Apple. Navíc, z okolí vidím, že Sony u lidí neustále klesá oblíbenost a to nejenom příšerným přístupem k zákazníkům, ale i blokací snad úplně všeho (proč je PSP a PS3 příšerně omezená že neumí ani avi?) a v poslední době je Sony terčem výsměchu a zloby spojenými s útokem na PSN. Tomu kralují přemrštěné ceny jejich výrobků (nevím kdo je ochotný dát za PSP v mobilu 14 tisíc..) atd. Sony Ericsson se veze se svojí mateřskou společností a jakože to bude ještě solidní jízda, tak si držte klobouky, asi to ještě bude hezky házet ..

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >