" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Sony Ericsson XPERIA Play druhým pohledem (uživatelské zkušenosti) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Ganimed   
Středa, 29. červen 2011
Sony Ericsson XPERIA Play je nejdražším současným telefonem Sony Ericsson na trhu, za tuto cenu má ale co nabídnout. Ve své kategorii totiž telefon v podstatě nemá konkurenci a tento stav bude pravděpodobně ještě nějakou dobu trvat. Celkem obsáhlou recenzi jste si už mohli přečíst dříve, dnes si můžete přečíst uživatelské zkušenosti uživatele Ganimed z našeho fóra.
13~118.JPG 14~116.JPG 15~115.JPG 1~153.JPG


Na chvíli se mi dostal do rukou tento hezký telefon, zapůjčenou jsem měl bílou variantu. Play se řadí do kategorie herních mobilů. Play je přístroj, nebo spíše kombinace telefonu s operačním systémem android 2.3 a herní konzole PlayStation od Sony. Telefon je osazen procesorem o taktu 1GHz, fotoaparátem 5Mpix s přisvětlovací diodou, na poslech hudby lze pak využít 3,5 mm jack, většina funkcí je standard Wi-Fi, GPS, stereo reproduktory.Materiál krytu je z lesklého plastu, na slunci se přední strana docela dost leskne, kryt drží pevně a nikde nic nevrže. Po vysunutí se objeví plnohodnotný ovladač známý z PlayStation, většinu lidí, kterým jsem telefon ukázal a předem ho neznali, vzhled telefonu moc nenadchnul, reakce nastala až po vysunutí spodní ovládací části, to už byl zájem i o hry. Výsuvný mechanismus je kvalitní a pevný.

Jsem vlastníkem PS3 a k němu mám známý ovladač Sixaxis Dualshock 3 tomuto se Play nevyrovná ale i přes to jsou ovládací prvky na výsuvné části přesné a s jejich stiskem jsem problémy neměl, jinou věcí jsou ony napodobeniny ‘‘analogů‘‘ (dotekové ovládací prvky), kterým jsem na chuť nepřišel hry se mi s nimi špatně ovládaly, dále je telefon vybaven dvěma klávesami L a R které jsou na boku přístroje a pří vysunutí padnou na prsty jak u ovladače, jsou plně funkční ale i zde jsem zaznamenal problém, klávesy nevyčnívají nad boční hranu přístroje a také jsou hodně hladké, často mi z nich sklouzávaly prsty a to vždy když jsem při hraní potřeboval provést nějaký uskok do boku. Na přístroji mi taky chybí klávesa fotoaparátu, nepotřebuji ji přímo na focení, stačila by mi jen na aktivaci fotoaparátu. Překvapila mne hmotnost telefonu 175g je dost. Pár dnů jsem nosil Play v kapse a rozhodně jsem si na ni nezvyknul, nenosím žádné volné oblečení a nemám velké kapsy, tudíž pro mne play na nošení do kapsy určitě není. Větší hmotnosti si všimlo více lidí.Play je vybaven 5Mpix fotoaparátem, jelikož telefon postrádá spoušť, řeší se focení dotekem na displej, možnosti nastavení nejsou tak chabé jako u předchozích modelů, přesto se mi vyprodukované výsledky nelíbí, fotky jsou nekvalitní, fotil jsem jak na automat, tak i s nastavením vyvážení bílé podle prostředí. Problémy jsou i u natáčeného videa, to trpí trháním obrazu jak při natáčení tak při jeho přehrávání. Přitom Play bez problému zvládl přehrávat HD video ve formátu AVI (přes doinstalovanou aplikaci). Lepší fotky vyprodukuje i stará K800i. Systém běží na Androidu 2,3 námitky mám ke grafické nádstavbě kterou používá SonyEericsson ve svých Androidech, vadí mi hlavně mírné trhání při přesouvání mezi kartami na hlavní obrazovce, telefon je celkem svižný, ale věřím, že by byl o dost rychlejší kdyby ten paskvil nepoužíval, a u herního telefonu je rychlost zvlášť důležitá. V systému zůstaly bugy jako nemožnost vypnutí senzoru podsvícení displeje, který reguluje podsvícení, i když ho máte nastaveno pomocí nějakého widgetu na 100 procent, rovněž zůstala chybná hláška při zapínání Bluetooth kde se objeví nápis ‘‘zapínání Wi-Fi‘‘. Tyto bugy jsem pozoroval i u starší X10 mini pro. V telefonu mne zaujala doteková klávesnice hodně dobře se mi na ní psalo a odezva displeje na dotek je kvalitní a přesná. Na dotekovou klávesnici nejsem vůbec zvyklý, ale ta na Play mne překvapila. Věřím, že na ostatních letošních modelech bude úplně stejně kvalitní.

Play má bezkonkurenční ovládání pro hraní her, po vysunutí Play přepne zobrazení do rozhraní od SE na ležato. Výsuvný ovladač je rozhodně lepší než jakékoliv bezcílné tápání a patlání po displejích, používání virtuálních ovládacích tlačítek a clonění vlastními prsty na jiných telefonech, samozřejmě nikomu nebráni si takovou displej ťapavou hru doinstalovat i na Play. Herní konzoli PSP se hry z Play asi nevyrovnají, připomínají mi hry z mého starého PS one. Výhodou oproti PSP je výrazně nižší cena her a také nezávislost na nějakém PlayStation store, hry totiž pro Play nevyrábí jen Sony, ale i takový Gameloft a další. Mne osobně zaujala vestavěná hra Star Battalion. U her jsem nezaznamenal žádné sekání. Hraní je dost návykové hlavně cestování v dopravních prostředcích ubíhá hodně rychle. Výdrž baterie na hraní je slušná. Play si určitě svou skupinu uživatelů najde, kdo nechce hrát, může Play používat jako klasický dotekový Android telefon, překážkou snad může být jen cena pohybující se okolo 14000Kč, což se mi zdá moc, na to že třeba telefon nemá moc kvalitní fotoaparát, nemá ani HDMI konektor jako ostatní letošní modely. Telefon je to celkově hodně hezký, ale asi není pro mne.Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >