" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Sony Ericssony roku 2011 mají k dispozici root - úpravy telefonů začínají (video) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Pátek, 13. květen 2011
Prakticky hned poté, co Sony Ericsson oznámil, že u nových telefonů odemkne bootloader se začalo spekulovat o tom, jak rychle bude pro tyto telefony dostupný root. Ten na sebe skutečně nenechal dlouho čekat a už je nějakou dobu dostupný ve formě malé a jednoduché aplikace, kterou stačí nainstalovat a spustit. Root sám o sobě ale úpravy pouze umožní, proto je poté na komunitě, aby vymyslela úpravy, které root naplno využijí. Dnes se podíváme, co zatím na nových telefonech funguje a také se podíváme, na jaké úpravy si zatím musíme nechat zajít chuť. Vše je prezentováno na modelu XPERIA Neo.
26~66.JPG 1~148.JPG 26~65.JPG 35~51.JPG


Ačkoliv jsou úpravy prezentované právě na Sony Ericssonu XPERIA Neo, úplně stejně se dají použít i na všech ostatních novinkách. Samozřejmě je třeba při změně systémové grafiky vždy upravovat korektní soubory pro jednotlivé telefony, jinak ale jsou všechny úpravy navzájem kompatibilní. Odemknutí bootloaderu a funkční root jsou samozřejmě pouze začátkem, nyní už je to pouze o úsilí zatím nepříliš aktivní komunity. S některými věcmi ale není třeba na komunitu čekat, spoustu úprav si můžete udělat doma už nyní. Tady jsou ty nejzajímavější.

- samotný root je velmi jednoduchý, zprostředkuje vám jej jediná aplikace GingerBreak
- start telefonu můžete trochu zrychlit smazáním bootovací animace ve složce system/media
- vnitřní paměť pročistíte například smazáním nepotřebných fontů ( ušetříte přibližně 4 MB)
- samotné fonty si samozřejmě můžete změnit za svoje vlastní, pěkně vypadá například Sony Ericsson font nebo kurzíva
- smazat můžete také nepotřebné aplikace, ušetříte tím místo a také prodloužíte výdrž telefonu
- změnit můžete pozadí systémových aplikací, klidně navíc můžete použít jako pozadí jakýkoliv vlastní obrázek
- k dispozici je již také modifikace baterie, takže stále přímo v procentech vidíte, jak na tom s baterií jste

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >