" />
Symbian na svem vrcholu - recenze Sony Ericssonu Vivaz Pro | Tisk |  Email
Sdileni:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Sunday, 20. June 2010
Jiz nekolik tydnu se na nasem trhu prodava novy komunikator Sony Ericsson s oznacenim Vivaz Pro. Jak jiz napovida nazev, za zaklad si tento telefon vzal puvodni model Vivaz, navic ale pridava nekolik bonusu v cele s kvalitni hardwarovou QWERTY klavesnici, ktera vam velmi zprijemni zadavani delsich textu. To ale neni vse, prijemnych bonusu si pro nas vyrobce nachystal vic a diky tomu posadil model Vivaz Pro mezi nejlepsi telefony s operacnim systemem Symbian a dotykovym displejem.
35~47.JPG 36~43.JPG 45~31.JPG 37~42.JPG


Komunikatory a chytre telefony predstavuji temer pro kazdeho vyrobce vrchol portfolia, jsou totiz dukazem jeho technicke vyspelosti a take znamkou kvality. Navic (a to take neni nepodstatne) se prave na techto telefonech vetsinou generuje nemaly zisk. Presto nebyly u Sony Ericssonu chytre telefony dlouhou dobu v popredi zajmu, vyrobce se naopak naplno soustredil na hloupe telefony bez otevreneho operacniho systemu (a s minimem inovaci) a jak to s nim dopadlo temer vsichni vime. V poslednich mesicich jsme ale svedkem toho, ze Sony Ericsson nastupuje na novou cestu, kterou lemuji krasne a skvele vybavene komunikatory, ktere patri k tomu nejlepsimu na trhu. Navic se Sony Ericsson nezameruje na jediny operacni system, naopak sve sily celkem rovnomerne rozdelil hned na trojici operacnich systemu. Dnes recenzovany model Vivaz Pro je zastupcem operacniho systemu Symbian a jak jsem jiz zminil v uvodu, telefon ve vetsine ohledu vychazi z puvodniho Sony Ericssonu Vivaz. Za zaklad tedy poslouzil maly a velmi sikovny telefon, ktery patri k tem nejlepsim na teto platforme. Presto se naslo par veci, ktere se vyrobci podarilo dale vylepsit a ktere posunuly Vivaz Pro jeste o kousek dal. Dnes vam prinasime recenzi tohoto sikovneho komunikatoru s operacnim systemem Symbian.

31~53.JPG 32~51.JPG 33~48.JPG 34~41.JPG

Hlavni vyhody:
- otevreny operacni system
- male kompaktni rozmery
- atraktivni vzhled
- vysouvaci QWERTY klavesnice
- rychle reakce, vysoka stabilita
- standardni konektory
- kompletni podpora rychlych dat
- velmi citlivy GPS modul

Hlavni nedostatky:
- operacni system nesedne kazdemu a neprinasi novinky
- fotoaparat foti neostre snimky (neduh prvniho firmwaru)
- cena neni zrovna nizka (komunikatory X1 a X2 stoji priblizne stejne)
- problematicke sundavani zadniho krytu

35~47.JPG 53~24.JPG 55~26.JPG 56~23.JPG
36~43.JPG 37~42.JPG 38~43.JPG 57~23.JPG

Hned prvnim pohledem odhalite, ze po strance vzhledu se novinka skutecne inspirovala u puvodniho Sony Ericssonu Vivaz. Jelikoz puvodni Vivaz vlastnim jiz nekolik mesicu a novy Vivaz Pro mam v redakci nekolik tydnu, mel jsem dost casu oba telefony podrobne srovnat. Na prvni pohled je patrne, ze Vivaz Pro je o nekolik malo milimetru silnejsi v pase, to je ale dan za kvalitni hardwarovou klavesnici. Vyjadreno v reci cisel se rozmery zastavily na hranici 109 x 52 x 17 milimetru, hmotnost potom mirne stoupla na hodnotu 117 gramu. Pokud uvazim vybavu telefonu a jiz zminenou QWERTY klavesnici, jedna se o velmi prijemne hodnoty, telefon zustal stale dostatecne maly a krasny, pritom jsou ale jeho rozmery dostatecne na to, aby se dal pohodlne pouzivat. S puvodnim Sony Ericssonem Vivaz meli nekteri majitele potize prave s rozmery, kde hlavne diky male tlousÂťce se telefon ve vetsi ruce celkem snadno ztrati. Nic takoveho se vam s novinkou nemuze stat, ta ma rozmery na bezne pouzivani skutecne idealni. Predni strane dominuje rozmerny dotykovy displej s rozlisenim 640 x 360 pixelu, ktery nabizi az barev pri uhlopricce. Pripomina vam to neco? Ano, mate pravdu, puvodni Vivaz je vybaveny naprosto stejnym displejem, osobne ale nevidim duvod menit neco, co funguje a v praxi se osvedcilo. Moc se nezmenila ani trojice tlacitek pod displejem, ktera jsou na pohled velmi pekna, jejich rozmery ale nejsou moc rozumne zvoleny. Abych ale nekrivdil - diky jejich delce se ovladaji vyborne a mala sirka neni ve vysledku vubec na skodu, navic to take pekne vypada, takze proc ne.

Na levem boku se nachazi opet dvojice standardnich konektoru, jack pro pripojeni sluchatek se tentokrat ale presunul o kus nize, az po microUSB konektor, podle me z prosteho duvodu. Pokud by totiz zustalo puvodni umisteni sluchatkoveho konektoru, tento by se na dane misto diky vysouvacimu mechanizmu zkratka nevesel. Mozna meli autori jiny zamer, toto vysvetleni mi ale prijde logicke. Take tentokrat je microUSB konektor chraneny krytkou, tim ale zajimave prvky na levem boku konci. Mnohem zajimavejsi je to na strane prave, minimalne tedy za predpokladu, ze nevlastnite puvodni Vivaz. Pokud jste totiz jeho majiteli, tak moc zajimaveho (ci spise noveho) zde nenajdete. Nachazi se zde dvojice tlacitek pro regulaci hlasitosti, dale take spousÂť fotoaparatu (samozrejme dvoupolohova a velmi pohodlna, s prijemnym namacknutim i domacknutim). Nechybi ani tlacitko vyhrazene pro nahravani videa, take tentokrat tedy na tele ani v menu nehledejte zadny prepinac, kazdy ze zpusobu zaznamenavani obrazu ma svou vyhrazenou spousÂť. Podobne reseni se mi velmi libi, nemusim nic hledat a podle toho, zda chci fotit nebo nahravat video pouze stisknu prislusne tlacitko. Na horni hrane se tentokrat nenachazi zapinaci (respektive zamykaci) tlacitko, to se nam totiz prestehovalo na zadni stranu telefonu kousek nad prisvetlovaci diodu. Obcas se s timto nekteri uzivatele nemohou smirit, ja toto ale beru jako velike plus a zasadni krok vpred. Pri klasickem drzeni telefonu jednou rukou (a soucasnem ovladani dotykoveho displeje rukou druhou), totiz ukazovacek prsty ruky, ktera telefon drzi, automaticky spocine na jiz zminenem tlacitku. Pro odemknuti nebo zamknuti telefonu tak nemusite nikam prehmatavat ani sahat, vse je po ruce. Pod tlacitkem se nachazi jiz zminena prisvetlovaci dioda a take cocka integrovaneho fotoaparatu. Pod zadnim krytem (ktery je mimochodem matny, takze na nem nezustavaji videt otisky prstu, dalsi velika pochvala) se pak nachazi baterie EP-500 s kapacitou 1200 mAh, ktera pri beznem pouzivani vystaci telefonu na necele tri dny chodu. Pod zadnim krytem se nachazi take slot na SIM kartu a na prvni pohled nenapadny slot na pameÂťove karty microSD.

39~43.JPG 40~44.JPG 41~40.JPG 42~36.JPG
43~32.JPG 44~35.JPG 45~31.JPG 46~31.JPG

Po vysunuti se objevi kvalitni hardwarova QWERTY klavesnice, ktera je vybavena ctyrmi radami tlacitek. Vsechna tlacitka jsou dostatecne rozmerna, maji jisty stisk a nizky zdvih, navic jsou mezi nimi mezery, takze se s nimi pracuje velmi pohodlne. Eislice a dalsi specialni symboly muzete spat po rychlem prehozeni klavesnice pomoci modreho tlacitka vlevo dole. Dost mi vyhovuje, ze je toto tlacitko o kus dal, nez samotne klavesy s modre podbarvenymi cislicemi, diky tomu neni ani psani vetsiho mnozstvi techto specialnich znaku problem. Nechybi ani ctverice sipek plus dostatecne rozmerny mezernik. Samotna konstrukce klavesnice je velmi pevna, urcite se vam omylem nestane, ze byste vysunuli klavesnici. Vysunuti i zasunuti pomahaji docela silne pruziny, takze staci pohnout s klavesnici priblizne do poloviny, o zbytek uz se postaraji prave ony. Ocenuji naprosto precizni vysouvaci mechanizmus, takto kvalitni jsem u Sony Ericssonu mozna zatim nevidel. Vse velmi presne sedi, nikde se nic ani trochu nehybe a to jak v otevrenem, tak v zavrenem stavu. Za sebe tedy davam velikou pochvalu, spousta zakazniku si na kvalitu konstrukce potrpi a u modelu Vivaz Pro ji skutecne ziskaji. Co se tyka zkusenosti se samotnym pouzivanim klavesnice, nemel jsem s ni behem nekolika tydnu temer zadny problem, osobne ale stejne vice preferuji klavesnice mensich rozmeru, jako je napriklad u modelu X10 Mini Pro. Tam jsou tlacitka mnohem vice naskladana u sebe, diky cemuz sice na prvni pohled neni ovladani tak pohodlne, na stranu druhou dosahnu na kazdou klavesu o neco rychleji, protoze je mezi nimi zkratka mene mista. Kazdemu ale sedi neco jineho,hardwarova klavesnice je rozhodne krok spravnym smerem a oceni ji i ti uzivatele, kteri tech textu tolik nepisi. Velikou vyhodou totiz je, ze ji muzete pouzit jen tehdy, kdyz sami chcete, nikdo vas k tomu nemuze (ani nebude) nutit. Sony Ericsson Vivaz Pro tak rozhodne nemiri jen na ty uzivatele, kteri denne poslou desitky zprav pripadne emailu, prave naopak.

47~28.JPG 48~28.JPG 49~32.JPG 50~30.JPG
51~26.JPG 52~28.JPG 53~24.JPG 54~27.JPG

Po spusteni telefonu vas privita operacni system Symbian, hned na uvod si ale dovolim vas odkazat na recenzi puvodniho Sony Ericssonu Vivaz, kterou si muzete precist zde. Jelikoz je totiz prostredi u modelu Vivaz Pro uplne (a kdyz pisu uplne, myslim tim skutecne kompletne) stejne, jako u modelu Vivaz, najdete v dnesni recenzi o neco mene obrazku a pokusim se zamerit spise na sve osobni dojmy z pouzivani tohoto telefonu. V posledni dobe pouzivam hojne take komunikatory s operacnim systemem Google Android, takze se obcas jiste nevyhnu srovnani, na druhou stranu se budu snazit brat ohled na to, ze telefony se Symbianem miri na jinou skupinu zakazniku, nez pristroje s Androidem. Pohotovostni displej nabizi hned nekolik ruznych podob, zadna z nich ale nevyuziva moznosti rozmerneho displeje na maximum, takze je zde sance, ze vam zadne zobrazeni nebude naplno vyhovovat. Ja se budu v recenzi venovat predevsim tomu rozlozeni, ktere je u telefonu nastaveno standardne a ktere toho nabizi asi nejvice. Uvodni obrazovka je rozdelena do nekolika casti. Horni prouzek je vyhrazeny stavovym informacim, jak je stav baterie, sila signalu nebo aktualne spustene bezdratove technologie. Pod touto listou se nachazi petice ikon (respektive zalozek), ktere obsahuji odkazy na Vami zvolene funkce. Pokud nejste spokojeni s tim, jak tyto tlacitka predvolil vyrobce, staci na nekterem z nich dele podrzet prst a muzete mu hned priradit jinou funkci. Mezi touto petici obrazovek se muzete prepinat bud pomoci samotnych tlacitek, nebo tahy prstu po displeji doprava a doleva. Pod touto petici tlacitek se nachazi na prvni pohled nevyuzite misto, ktere pro sebe zabira vami zvolena tapeta. Ta ale je aktivni, reaguje na polohu telefonu (samozrejme, pokud je tomu prizpusobena) a vypada to hodne pekne. Obcas jsem se pristihl u toho, ze s telefonem otacim jen tak pro radost. Pohyb a reakce tapety jsou velmi plynule, i kdyz kousek tomu jeste chybi. Ve spodni casti obrazovky se pak nachazi docela maly cerny obdelnicek, ve kterem se ale ukryva docela dost funkci. Krome nazvu vaseho operatora, aktualniho casu a data je zde totiz ctverice ikon s odkazem na vytaceni hovoru, pristup ke galerii medii, zpravam a take k vyhledavani. Tento obdelnik muzete kdykoliv schovat pomoci cerveneho tlacitka a stejnym zpusobem jej take muzete nechat znovu zobrazit, zalezi samozrejme na tom, jak casto s nim budete pracovat a jak moc jej budete vyuzivat. Trosku zajimave na me pusobi fakt, ze ikony a informace ze spodni casti displeje zmizi take v pripade, kdy klepnete prstem nekam do plochy s tapetou (priblizne polovina displeje). Telefon si pomysli, ze krasna pohybujici se tapeta je pro vas dulezitejsi a tak ji skryje. Nevim proc, ale prislo mi to moc pekne a take trochu vtipne (vim ze je to divne, ale muj pohled na to stejne nezmenim, libi se mi to).



Stisknutim prostredniho tlacitka se prenesete do menu, ktera je tvoreno matici dvanacti ikon, ale muze byt zobrazeno take formou prosteho seznamu (toto zobrazeni mi ale neprijde ani trochu prakticke a neumim si predstavit, ze by jej nekdo pouzival z jinych, nez ryze designovych duvodu (to by si ale zas na podobne veci nemel kupovat chytry telefon, ale to uz trosku odbiham)). Styl a vzhled dalsich podnabidek se lisi u kazde polozky, nekde je i podmenu provedene formou matice ikon, jinde najdete prosty seznam, kazdopadne menu jako takove je dostatecne prehledne a pracuje se s nim rychle. Po preklopeni telefonu na sirku dojde behem necele vteriny take k preklopeni a preskladani nabidky. Podobne jako u jinych telefonu se Symbianem take zde plati, ze primo v mistech s ikonkovym menu staci jediny dotyk pro vyber a otevreni pozadovane funkce, v textovych seznamech prvnim dotykem polozku pouze oznacite a teprve po druhem kliknutim dojde k jejimu otevreni. Netvrdim, ze je to takto vylozene nelogicke, ale slo to podle meho udelat i pohodlneji. Pokud k tomu pridame odporovy displej, ktery ne vzdy na vse reaguje podobne rychle, jako displej kapacitni (coz ale neni chyba, je to zkratka vlastnost), obcas si toho klikani docela uzijete. Ovladani a prace s menu jako celkem mi prisla dostatecne rychla a pohodlna, jedinem dechem ale dodavam, ze treba na komunikatorech s operacnim systemem Google Android mam pocit, ze jsem stale vyrazne rychlejsi.



Komunikator Sony Ericsson Vivaz Pro umi samozrejme velmi dobre pracovat, jak se presvedcime v nasledujicich odstavcich. Zakladem telefonnich funkci je propracovany telefonni seznam, ktery nabizi temer neomezenou kapacitu na vase kontakty, pricemz ke kazdemu z nich muzete ulozit velike mnozstvi doplnujicich udaju. Nechybi vyzvaneci profily (ktere jsem si sam priradil pod jednu ze ctyr rychlych voleb, standardne se ale jejich vyber zobrazi po stisknuti jiz jednou zmineneho a velmi maleho vypinaciho tlacitka), vyhovuje mi jak jejich pocet, tak i moznost dalsich uprav. Nejcasteji pouzivane kontakty si muzete dat na zvlastni obrazovku a v pripade potreby se k nim dostanete vyrazne rychleji, nez kdybyste je meli hledat. Prostredi zprav se nijak nelisi od predchoziho modelu Vivaz, v nejnovejsim firmwaru navic oba pristroje dostaly moznost zobrazit veskere zpravy ve forme konverzace (coz uz zname z telefonu Sony Ericsson bez otevreneho operacniho systemu), tuto moznost uz delsi dobu vyuzivam a vyrobce za jeji implementaci chvalim, zobrazeni zprav je vyrazne prehlednejsi. Podobne, jako u telefonniho seznamu, nejste ani zde prakticky nijak limitovani co do poctu ulozenych zprav. Emailovy klient je velmi kvalitni, jeho nastaveni je jednoduche, poradi si s prilohami a umi sam kontrolovat schranku. Pokud by vam nahodou nevyhovoval, muzete si stahnout jiny (v soucasne dobe ale neni vyber zas tak siroky a vetsina lidi si vystaci s tim predinstalovanym). Krome standardnich zprav a emailu najdete v telefonu take podporu socialnich siti Facebook a Twitter, aplikace jsou velmi prehledne a rychle a vzhledem ke stale vetsimu rozmachu socialnich siti je jen dobre, ze jsou na toto telefony Sony Ericsson dobre pripraveny. Pri pripojeni k socialnim sitim ocenite kompletni podporu rychlych dat, v telefonu tak na vas ceka kvarteto GPRS, EDGE, UMTS a HSPA. V nekterych oblastech muzete pouzit take Wi-Fi. Rychla data ocenite take v internetovem prohlizeci, ktery je velmi kvalitni a prohlizeni stranek je na nem skutecne pohodlne. Telefon primo vybizi k prohlizeni webu na sirku, pokud by vam nahodou defaultni prohlizec nevyhovoval, diky Symbianu je moznost stahnout nekolik dalsich.



Kvalitni funkce pro praci s posilanim zprav vseho druhu a internetem samozrejme doplnuji podobne kvalitni funkce organizacni. jako prvni zde mame propracovany a prehledny kalendar, ktery nabizi nekolik moznosti pohledu a ocenuji na nem moznost rychleho vlozeni ukolu ci udalosti. Je velmi dobre ovladatelny pomoci prstu a stejne jako u telefonniho seznamu nejste prakticky nijak limitovani poctem udalosti, ktere do nej muzete ulozit. Prehledny je take opakovany budik, k jehoz fungovani nemam nejmensi vyhradu, po dobu pouzivani Vivazu jsem nezaspal ani jednou. Mozna jeste casteji nez kalendar pouzivam spravce souboru, ktery je vyvedeny v podobnem duchu, jako na hloupych telefonech Sony Ericsson (v tomto smeru stejne neni prilis co vymyslet a objevovat) a stejne je na tom take nabidka funkci, ktere nabizi. Z meho pohledu sice zadne prekvapeni, na druhou stranu mi v nem ale take nic nechybelo a pracuje se mi s nim pohodlne. Pokud byste se v nem ztraceli, nechybi navic jednoducha napoveda. Standardem je hlasovy zaznamnik, kalkulacka, prevodnik jednotek nebo moznost vytvareni poznamek. Naprosto bez problemu funguje synchronizace, v telefonu nechybi ani moznost vyhledavani. Mam trosku pocit, ze v tomto smeru je recenze mozna celkem nepodrobna, ale skutecne prakticky vse funguje temer presne tak, jak ma, navic dostatecne rychle a spolehlive.



Puvodni Sony Ericsson Vivaz se hodne zameroval na zabavu a multimedialni funkce, novinka tak v tomto smeru samozrejme nezustala pozadu. Diky standardnimu hudebnimu konektoru se jako prvni nabizi prehravac hudby. Ten je velmi propracovany a rychle ovladatelny, samozrejme take muze bezet na pozadi. Obcas mi neprislo uplne sÂťastne umisteni 3,5 mm konektoru jack, na druhou stranu je to porad o notny kus lepsi, nez u puvodniho modelu Vivaz. Diky podpore pameÂťovych karet microSD se vam pak nestane, ze byste na sve skladby nemeli v telefonu dostatek mista. Veliky displej samozrejme svadi i ke sledovani filmu a diky dostatecnym rozmerum a vysokemu rozliseni je jejich sledovani skutecnym zazitkem. Tim je take sledovani vasich oblibenych nahravek z videoportalu YouTube, na coz dobre vyuzijete jiz zminenou kompletni podporu rychlych dat vcetne Wi-Fi. Diky otevrenemu operacnimu systemu Symbian jsou moznosti telefonu ve smeru zabavy takrka neomezene, muzete si do nej nahravat spousty kvalitnich her a diky vysokemu vykonu celeho telefonu je jejich hrani velmi pohodlne a prijemne. Dlouhou chvil si muzete zprijemnit take pri hledani skrysi - geocachingu. V telefonu se nachazi velmi citlivy GPS modul, ktery dokaze rychle urcit vasi polohu i ve meste nebo v lese. Vyuzit se da jak pri turistice, tak treba i pri automobilove navigaci. Prace s nim je velmi rychla a pohodlna, libi se mi presne a stabilni urceni polohy a diky otevrenemu operacnimu systemu take siroke moznosti vyuziti.



Uplne na zaver jsem si jako temer vzdy nechal fotoaparat. Prave ten byl totiz jednim z mist, kde se novinky na prvni pohled lisi od puvodniho Sony Ericssonu Vivaz. Ten se pysnil fotoaparatem s rozlisenim celych 8 megapixelu a take schopnosti nahravat video v HD rozliseni. Kvalita videa zustala u modelu Vivaz Pro na stejne urovni, kleslo nam ale rozliseni fotoaparatu a to na hodnotu peti megapixelu. Je to ztrata? Podle me rozhodne ne, soucasne cocky v mobilnich telefonech jsou tak male, ze pet megapixelu mi prijde pouzitelnym stropem a nizsi rozliseni tak modelu Vivaz Pro ani trochu nevycitam. Co se tyka fotoaparatu, predchozi model Vivaz jsme v tomto smeru docela kritizovali, s prvnimi verzemi firmwaru totiz nebyla kvalita fotografii zrovna precizni a v tomto smeru je na tom Vivaz Pro bohuzel uplne stejne. S fotografiemi jsem totiz spokojeny jen napul - nabizi totiz velmi verne barvy, ktere jsou skutecne krasne a v tomto smeru patri Vivaz Pro k tomu nejlepsimu, co si v soucasnosti na nasem trhu muzete poridit. Fotografie ale maji problem s ostrosti, pri prohlizeni fotografii v plnem rozliseni si na prvni pohled vsimnete, ze snimky zkratka zatim ostre nejsou a muzeme jen doufat, ze se to take tentokrat podari s novejsimi verzemi firmwaru vice odladit. To kvalita nahravaneho videa, to je neco jineho. Vysoke rozliseni je poznat a take Vivaz Pro dokazuje, ze si pridomek HD zaslouzi skutecne pravem. Jelikoz jsme se ukazkovym fotografiim vice venovali v samostatnem clanku zde, uvadim zde v recenzi jen par fotografii na ukazku. Ve zminenem clanku najdete take ukazku videa, ktere je schopne Vivaz Pro poridit. shrnuli jsme si kvalitu snimku, pojdme se ale jeste podivat na moznosti nastaveni, ty casto davaji do ruky pomerne silny nastroj na upravu vysledne kvality.

10~112.JPG 12~101.JPG 14~98.JPG 15~98.JPG 17~85.JPG
20~84.JPG 21~79.JPG 23~71.JPG 27~65.JPG 29~52.JPG
2~115.JPG 32~53.JPG 34~42.JPG 37~43.JPG 40~45.JPG
3~118.JPG 44~36.JPG 47~29.JPG 61~19.JPG 5~117.JPG
50~31.JPG 52~29.JPG 57~24.JPG 8~110.JPG 7~111.JPG

Sony Ericsson Vivaz Pro je kvalitni komunikator, ktery se vyrobci rozhodne povedl. Sony Ericsson se nastesti neomezil na pouhe pridani klavesnice, ale vylepsil take nekolik dalsich drobnosti a vysledkem je pristroj, ktery ma minimum chyb. Na stranu druhou si troufam tvrdit, ze pouzity operacni system dosahl s modelem Vivaz Pro sveho vrcholu a dalsi vyraznejsi krok kupredu muze prinest jen nova verze operacniho systemu. Telefon jako je Vivaz Pro se v principu recenzuje celkem tezko, prakticky vse totiz vyborne funguje a co nejde, je vetsinou chybou (ci spise vlastnosti) prave pouziteho operacniho systemu. Podobne na tom uz ale byl i predchozi model Vivaz, take ten v odladenosti a spolehlivosti dosahl temer vrcholu a v tomto smeru uz se moc neni kam dale posunout. Sony Ericsson se s Vivazem Pro jednoznacne snazi zacilit na ty zakazniky, kteri jsou na pouzity operacni system zvykli z telefonu Nokia, tudiz jej velmi dobre znaji a prakticky nicim je neprekvapi. Takovym zakaznikum nebude vadit male mnozstvi inovaci ani obcas trochu kostrbate ovladani, ktere je dano datem vzniku operacniho systemu a take tomu, jak probihal jeho vyvoj. Kdo si potrpi na klavesnici, maximalni vybavu ale chce si s pristrojem vice hrat, nepochybne (jako ja) sahne po modelu XPERIA X10 Mini Pro, ktery nabizi skvele odladeny operacni system Android, jehoz moznosti jsou preci jen nekde jinde a ktery i kdyz neni odladeny, ma velikou budoucnost. Uz totiz bude jen a pouze lepsi, zatimco v oblasti chytrych telefonu postavenych na Symbianu budeme muset pockat na novou generaci telefonu, ktera bude novym operacnim systemem vybavena. Pokud ale posuzuji Sony Ericsson Vivaz Pro z pohledu soucasneho trhu, posadil se temer na vrchol mezi Symbianovymi telefony.

Sony Ericsson Vivaz Pro muzete zakoupit na oficialnim e-shopu Sony Ericsson


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: cola2600 Datum: 2010-07-18 14:12:18
Jozo asi mas chybu zde :: Predni strane dominuje rozmerny dotykovy displej s rozlisenim 640 x 360 pixelu, ktery nabizi az ()barev pri uhlopricce().pokud se nepletu melo to byt tak Predni strane dominuje rozmerny dotykovy displej s rozlisenim 640 x 360 pixelu, ktery nabizi az 16 milionu barev pri uhlopricce 3,2 palce. Asi si mel vypli NUM LOCK. Jedi :-)
. Autor: srobek Datum: 2010-07-14 13:58:31
snad nejsem jediny komu pripada vivaz jako laciny sunt z plastu,vzhled bych vubec nedaval do prednosti

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >