" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.

Forum

Galerie
T610/T630/Z600 - ICQ v mobilu poprvé - cMessenger | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Vagner   
Čtvrtek, 15. duben 2004
Pouzíváte programy rychlé komunikace na vasem stolním pocítaci? Aplikace cMessenger vám je nabídne i ve vasí T610

Online komunikace pres pocítac a internet pomocí programu ICQ, MSN, AOL, JABBER ci YAHOO je nám vsem v dnesní dobe dostatecne známa. Hlavne ICQ je dnes mimorádne úspesné a oblíbené, a tak bylo jen otázkou casu kdy se tyto programy rychlé komunikace protlací do mobilních telefonu. S rozmachem nových technologií jako je GPRS ci Java pak vzniklo mnoho aplikací, které dokázou spojit vás mobilní telefon s instant messengery.

V dnesním clánku si pripomeneme první, který dokáze plnohodnotne fungovat v telefonech Sony Ericsson.

cMessenger ? spolehlivá ceská aplikace

rvním z klientu o kterém bych se rád zmínil je javová aplikace cMessenger, vytvorena ceskou spolecností Cleverlance. Jedná se klienta jenz komunikuje s sluzbou ICQ, MSN, Jabber a Yahoo.Aplikace je zdarma a já otestoval její funkcnost na telefonech Sony Ericsson T610 a P800. U T610 se jedná jednoznacne prakticky o jediného plne funkcního messengera, kterého tímto vsem majitelum tohoto telefonu vrele doporucuji. Midlet jsem mel moznost testnout i s T630, ale spojení se mi nezdarilo, aplikace mi hlásila chybu autorizace. Nicméne si myslím, ze bude funkcní jak s T630 tak i z dalsím z rady Sony Ericssonu Z600. Nyní si jiz ale popíseme presný postup jak ozivit cMessengera na techto telefonech.

Nejdríve je nutné se zaregistrovat na webových stránkách autoru aplikace, vyberete volbu cMessenger konfigurátor a v ní dále volbu nový uzivatel. Zadáte své údaje, které nemusí být stejné jaké pouzíváte napríklad v ICQ. Vlozené údaje je nutné si zapamatovat, jelikoz je budete zadávat v samotné java aplikaci v telefonu. Po zaregistrování je dalsím dulezitý krokem prevést kontakty z té sluzby, kterou na svém pocítaci pouzíváte. Nejdríve se prihlásíte a volbou z menu zvolíte pridat úcet. Vyberete svuj typ a zadáte své identifikacní údaje a heslo pro danou sluzbu. Pokud je vse v porádku pak se vase kontakty zkopírují do cMessengera. Tímto je základní nastavení provedeno. Podotýkám jen, ze pokud casto meníte nebo pridáváte své kontakty budete muset stejnou operaci provést vzdy i na stránkách cMessengeru volbou pridat kontakt. V opacném prípade nove pridané kontakty nebudou pri komunikaci pres mobilní telefon viditelné. Na stránkách je i velmi prehledne popsán postup pro jednotlivá nastavení prístroju pro vsechny operátory. Nás zajímá Sony Ericsson T610 a P800, vsichni kdo vlastní T630 nebo Z600, at pouzíjí nastavení pro T610.

Dalsím krokem je samotné nainstalování javové aplikace do telefonu. Autori programu oficiálne nabízí podporu stazení pres wap z adresy http://cmessenger.cleverlance.com/wap.jsp, kterou zadáte do svého wapového prohlízece, vyberete verzi pro svuj telefon a stáhnete. Tady prosím pozor, jelikoz wapový profil pro samotné pouzívání cMessengeru má jiné parametry nez pripojení k wapu, musíme pro stazení aplikace do telefonu mít nastaven standartní wapový profil s GPRS nebo CSD (vytácené pripojení). Kdo neví, tak na nasich stránkách najde v sekci nastavení presný postup pro jednotlivé operátory. Po stazení se vám klient objeví ve hrách a jiných aplikacích. Jeste predtím nez midlet spustíte je nutné nastavit wapový a datový profil, který pri spojení k cMessengeru bude aktivní. Podotýkám, ze tady to Sony Ericsson nevymyslel dobre a pokud pouzíváte wap a napríklad práve cMessengera, pak budete muset neustále prehazovat wapové profily dle toho co budete chtít pouzívat.

Nastavení se pro jednotlivé operátory lisí a já prikládám postup. V telefonu zvolíme menu datová komunikace a dále datové profily a následne nový profil. Zvolíme si název profilu, potvrdíme volbu GPRS a adresa apn bude:

Eurotel pausál - internet

Eurotel Go - gointernet

Oskar pausál - internet

Oskarta - ointernet

T-Mobile - internet.t-mobile.cz

U T-Mobile doporucuji jeste pridat DNS: 67.141.0.1

Takto ulozíme a prejdeme zpet, tentokrát do nastavení wapových profilu, opet zvolíme nový, pridáme svuj název a volbou pripojit pomocí zvolíme ten datový profil co jsme pred chvilkou vytvorili. Dalsím krokem je nastavení IP adresy, která je také u operátoru ruzná i kdyz cMessenger na svých stránkách doporucuje pouzít universální.

Eurotel ? 160.218.160.218

Oskar - 010.011.010.011

T-Mobile ? 207.232.99.109

Universální ? 217.11.234.34

Eurotelu i Oskara jsem úspesne provozoval vsechny nabízené brány a vse slapalo jak má.

Nyní pokud ulozíme a profil aktivujeme se pripojíme prímo k samotnému cMessengeru. Spustte aplikaci a jako první zvolte nastavení. Tady vlozte své údaje, kterými jste se zaregistrovali na webu cleverlance. Muzete zvolit ruznou obnovovací dobu a tím setrit data nebo nastavit zvuk ci vibrace. Vse ulozíte a muzeme pripojit. Chce to trosku trpelivosti, nebot pripojení alespon minutku trvá. Nejdríve se objeví informace, ze seznam je prázdný, v tuto chvíli máte jistotu, ze profil, který jste predtím ukládali je správný. V opacném prípade pokud dlouhodobe aplikace hlásí pripojuji, bude problém ve spatne nastaveném wapovém nebo datovém profilu. Nakonec se objeví vsechny online kontakty, které jste predtím prevedli na webu a muzete se svými práteli komunikovat.

Za zmínku zcela urcite stojí i kolik nás pripojení bude stát. Vse se odvíjí od mozností svého tarifu u svého operátora. Ceny se pohybují od 0,02 az 0,25 kc za 1 kb. A tak zálezí jak dlouho budete pripojeni a jak aktivne budete komunikovat. Cmessenger spotrebuje pri pripojení prumerne kolem 15 kb a tak je urcite výhodnejsí být pripojen déle nez se znovu a znovu pripojovat.

Celkove se jedná o velmi dobrého pomocníka pro instant messaging a ackoliv je mnoho dalsích velmi dobrých aplikací, je cMessenger prakticky jediný, který s T610 spolehlive chodí. Telefonum Sony Ericsson totiz chybí podpora takzvaných raw socketu v Jave a tak nám nebudou chodit jiné kvalitní midlety jako napríklad Jimm (drive MobIcq) nebo Colibry IM.

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >