" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.

Forum

Galerie
Tipy a Triky pro Sony Ericsson T610 | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Středa, 14. duben 2004
V clánku najdete zajímavé tipy a triky pro Sony Ericsson T610, které ve vetsine prípadu fungují i na T630 a Z600. Casem z tohoto clánku vytovríme sekci FAQ.

1.Zjistení Firmware a Hardware

Jdete do servisního menu príkazem >*<<*<* (< a > jsou pohyby joysticku urcitým smerem). Pozn.v servisním menu najdete i dalsí uzitecné veci.

2.Vypnutí mikrofonu pri hovoru

Pri hovoru podrzte klávesu C.

3.Zobrazení sporících hodin

Stisknete nejakou z kláves + nebo – které jsou na boku telefonu.Pozadí hodin se asi na 5 vterin zbarví do modra a hodiny jdou lépe videt.

4.Vypnutí vsech zvuku

Ve standby rezimu podrzte klávesu C.

5.Vlození pauzy do telefonního císla

Kdyz zadáváte telefonní císlo tak podrzte * na telefonu se vám objeví písmeno ‘p’ takze treba napísete 11 a potom podrzíte hvezdicku * a potom treba zase 1 no a císlo bude vypadat takto 11p1 pauza je dobrá ze kdyz nekam voláte treba na infolinku no tak vám to ríká pro komunikaci v cestine stisknete jedna no tak kdyz napísete císlo infolinky a za nej pauzu a pak tu jednicku tak se dostanete do nabídky která nesleduje jako kdyby jste volali a pak zmáckli tu jednicku pro komunikaci v cestine.

6.Copy & Paste (Kopírování a vkládání) v rámci Telefonního seznamu

pri editaci v telefonním seznamu stací "najet" na císlo nebo jméno a pak
-podrzet * a soucasne zmácknout '1' pro vyjmutí
-podrzet * a soucasne zmácknout '2' pro kopírování
-podrzet * a soucasne zmácknout '3' pro vlození

7.Triky s fotoaparátem (pouze u firmware R1L a vyssí zjistení firmware viz. trik 1.)

Stisknutím nebo podrzením joysticku nahoru/dolu – zvysujete/snizujete jas

Stisknutím nebo podrzením joysticku doleva/doprava – zvysujete/snizujete kontrast

Stisknutím klávesy 1-prepínáni mezi formáty fotky

Stisknutím klávesy 2-zapínání a vypínání nocního rezimu

Stisknutím klávesy 3-prepínání mezi efekty (negativ,cernobílý,….)

Stisknutím klávesy 4-vypíná zapíná samospoust

8.Vypnutí a zapnutí zvuku pri foceni

Prepnout telefon do tichého rezimu viz. trik 4.

9. Resení problému Game expired pri prvním spustení MOPHUN her

Pokud se vám zobrazí hláska "Game expired", otevrete si soubor *.mpn v textovém editoru jako napr. Wordpad (ve Windows), a zadejte hledání "00" (dvou nul), dokud nenaleznete neco jako "20030417". To je datum, které musíte nastavit ve svém telefonu pred prvním spustením této hry. Po prvním úspesném spustení muzete datum opet vrátit na puvodní hodnotu - hra uz by mela být následovne spustitelná standardne a bez problému.

10.Hlasitost mophun her

Pri hraní stisknete nekterou z kláves - snízeni + zvýsení (jen u her platformy mophun nelze u javy).

11. Zmena velikosti jiz napsaného slova

Vrátíte se k danému slovu a jak bude podtrzené tak hvezdickou * si zmeníte dle prání. Dodávám, ze to platí pri zapnutém slovníku T9.

12. Pohyb v kalendári

- o týden 1-3
- o mesíc 4-6
- o rok 7-9

13.Vypnutí vyzvánení pri príchozím hovoru

Kdyz telefon vyzvání zmácknete tlacítko C.

14.Vlastní funkce pri stisknuti joysticku do leva

Jdete do menu pak Vlastní menu > Upravit vlastní > a z nabízených na nejakou kliknete a pozici prepiste na 1.

15. Rychlé napsání smajlíka pri zapnuté T9

Trikrát za sebou zmácknout klávesu '1'.

16. Nastavení vyzádání hesla, pro prístup na [email protected] (pokud v napr. v kapse omylem mackáte postranní tlacítko)

V Menu/Pripojitelnost/Datová komunikace/Datové úcty/"jméno úctu"/Upravit/Vzdy vyzádat heslo => Zapnuto
Nyní bude pokazdé, kdyz bude stisknuto tlacítko na pravé strane pro prímý vstup na [email protected], zazádáno o heslo. Pokud vsak budete chtít opravdu na [email protected], nemusíte zadávat nic - stací pouze zmácknout pravé kontextové tlacítko (Ulozit).

17.Rychle pohybováni v menu

Kazda polozka v menu i v submenu má svoji klávesu takze kdyz pujdete do menu pak zmácknete treba 7 a potom 9 zacne se nahrávat.

18. Setrídení volajících podle casu

Zmácknete Hovory pro zobrazení seznamu volání, vyberte nekoho a zmácknete Dalsí. Vyberte Upravit pred vol. podrzením 'c' vymazte císlo, pak podrzte '0' dokud se neobjeví '+'. Zmácknete Ok a dríve nez se hovor spojí zaveste Ukoncit (ale muzete to klidne nechat - spojení by se melo samo po chvíli prerusit). Jdete do seznamu, který by mel být setríden, pricemz na jeho úplném konci bude prázdná polozka bez jakýchkoli údaju. (Zrusit to muzete následovne: Hovory -> Moznosti -> Vymazat seznam.)

Z predcházejícího rezultují následující zmeny:
1. První císlo v seznamu volání bude poslední uskutecnený hovor, a ne poslední odchozí hovor (jako tomu bylo predtím).
2. Pokud voláte na jedno a to samé císlo vícekrát, budou zobrazeny vsechna volání s príslusným casem (popr. pouze datumem), a ne pouze ten poslední hovor.
3. Neprijaté hovory ze stejného císla zustanou bohuzel zobrazeny formou jedné polozky se závorkou s celkovým poctem neprijatých hovoru. A príchozí prijaté hovory ze stejného císla se budou také nadále zobrazovat pouze formou toho posledního bez závorky s poctem. (I kdyz ve fóru na
www.esato.com nekterí diskutující tvrdili, ze pokud jsou pred úpravou v seznamu jak odchozí, tak príchozí a neprijaté hovory, a zároven je seznam plný /30 polozek/, melo by zobrazení po úprave fungovat stejne jako u odchozích – je vsak mozné, ze to funguje jen u nekterých verzí firmware, popr. u jiných modelu Sony Ericsson.)

19.Ukázka screensaveru

Ve standby modu podrzte klávesu # ukáze se vám screensaver (pokud ho máte aktivovány).

20.Zjistení IMEI kódu

Ve standby modu namackejte *#06#.

21. Formátování textu (prípadne mazání) pri psaní sms

Máte-li napsán delsí text, stací umístit kurzor na místo, odkud chcete formátovat, a poté zmácknout jedno z tlacítek +/- pro ovládání hlasitosti na boku telefonu (je jedno které), a pohybem joysticku doprava, doleva, nahoru nebo dolu oznacit pozadovaný rozsah textu. Kdyz následovne vyberete volbu Dalsí -> Formát textu, muzete menit velikost, styl a zarovnání textu. Tyto úpravy by mely podporovat vsechny telefony, jez zvládají sluzbu EMS (jakési mírne rozsírené sms, kde vám formátování i vlozené obrázky zabírají neco místa, a o to pak snizují pocet mozných zadaných znaku).
Vybrání muzete pochopitelne pouzít také pro rychlé smazání textu pomocí tlacítka 'C', a to kdyz napríklad odpovídáte na sms, zvolíte moznost Vlozit tuto zprávu, a chcete z ní ponechat jen urcitou cást, resp. nekolik slov.

22. Úspora energie pri trvalém zapnutí funkce Bluetooth

Pokud z nejakého duvodu potrebujete mít permanentne zapnutou funkci Bluetooth, muzete usporit cennou energii baterie tím, ze v menu zakázete viditelnost telefonu (Pripojitelnost -> Bluetooth -> Moznosti -> Viditelnost telefonu -> Skrýt telefon).
Samotný výrobce ve své nápovede k této polozce menu mimo jiné tvrdí následující: "Skrytím telefonu lze usetrit energii a predejít obdrzení nevyzádaných informací (SPAM)."

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >