" />

Forum

V pátek oznámí Sony Ericsson své finanční výsledky za třetí čtvrtletí roku 2010 - co nás čeká? | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Středa, 13. říjen 2010
Společnost Sony Ericsson oznámila, že v pátek se můžeme těšit na výsledky hospodaření za uplynulé čtvrtletí tohoto roku. Vzhledem k současné situaci na trhu a také portfoliu, která má nyní společnost k dispozici, si myslím, že Sony Ericsson byl i v posledním čtvrtletí v zisku. Na co jsem ale více zvědav je objem prodaných telefonů, ačkoliv se totiž výrobce vyhrabal z červených čísel, dlouhodobě prodává stále méně telefonů...
21~65.JPG 47~27.JPG 11~95.JPG 24~74.JPG


Každá společnost v dnešní době má za cíl především generovat svému majiteli zisk a jinak tomu není ani v případě společnosti Sony Ericsson. Akcionáři tedy netrpělivě očekávají páteční vyhlášení výsledků za poslední čtvrtletí. Nejsou ale jediní, kteří na výsledky čekají. Spoustu lidí totiž zajímá, jestli se společnost udržela v zisku a zdali se tedy osvědčili kroky, které nové vedení po svém nástupu do funkce podniká. Sám nemám přístup k žádným údajům, pokud se ale podívám na současné portfolio, výrobce má slušnou šanci si ziskovost udržet. Stále větší počet telefonů Sony Ericsson se totiž zaměřuje na náročnější uživatele, s čímž je spojená také vyšší cena pro spotřebitele a především vyšší zisk pro samotného výrobce. Sony Ericsson pomalu přestává dělat levné a jednoduché telefony, které sice zvyšovaly prodejnost, ale nic se na nich nevydělávalo, naopak vzhledem k ne zrovna málo častým reklamacím spíše výrobce srážely do ztráty. Tomu je ale nyní pomalu konec, výrobce se zaměřuje jen na lepší a kvalitní telefony, přičemž hlavní důraz se dává na telefony s otevřeným operačním systémem, tedy na smartphony a komunikátory. Portfolio jako celek se v posledních týdnech velmi obměnilo a změna je skutečně patrná. Pokud se podívám do oficiálního obchodu Sony Ericsson v naší zemi zjistím, že aktuálně společnost nabízí 15 telefonů, z toho je ale hned sedm chytrých telefonů a podobný poměr tady nebyl za celou dobu, co společnost existuje. Nutno uznat, že je to jedině dobře.

Jako fanoušek mám samozřejmě na hospodářské výsledky společnosti možnost nahlížet hned z několika úhlů pohledu. Na jednu stranu mám telefony Sony Ericsson rád pro to, jaké jsou a co svému majiteli nabízí, ne proto, kolik na nich společnost vydělá nebo prodělá. Pokud výrobce bude na trh uvádět špičkové a kvalitní výrobky, můžou mi být jeho výsledky celkem jedno. Pokud je ale společnost zisková, dá se očekávat, že bude do vývoje telefonů více investovat a že bude mít dobrou a zajištěnou perspektivu i do budoucna, právě z tohoto důvodu je potřeba, aby společnost byla v zisku. Žádná firma v dnešní době nechce fungovat jako charita a peníze pouze rozdávat, cílem je v dnešní době vydělávat. Pokud se toto Sony Ericssonu podařilo i v posledním čtvrtletí, jsem za to vděčný. Vedení společnosti by ale nemělo zapomenout část vydělaných peněz opět investovat. Jak to dopadá, když se jde jen po zisku a neinvestuje se do vývoje, si společnost sama vyzkoušela před několika lety a následky jsou patrné ještě dnes. Snad to napodruhé bude lepší a Sony Ericsson je dostatečně poučený. Bez inovací a kvalitního marketingu se v dnešní době přežít nedá a zrovna trh s mobilními telefony je místem, kde je konkurence skutečně obrovská a žádné zaváhání se netoleruje. Tak uvidíme v pátek.

20~88.JPG 102~3.JPG 1~119.JPG 18~78.JPG
45~31.JPG 21~73.JPG 18~84.JPG 25_1.JPG
13~91.JPG 12~103.JPG 1~130.JPG 11~93.JPG
20~77.JPG 18~79.JPG 12~88.JPG 31~49.JPG

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: VaRo Datum: 2010-10-17 08:28:33
http://www.mobilmania.cz/default.aspx?article=1314680

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >