Forum

Velké slevy telefonů Sony Ericsson | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Sobota, 7. srpen 2010
Na trhu se v poslední době objevuje stále více nových modelů Sony Ericsson a vzhledem k přetlaku na trhu asi není překvapením, že ceny jednotlivých modelů pomalu klesají. Nyní jsme se ale dočkali celkem výrazné slevy u většího množství telefonů a v některých případech rozhodně nejde o stokoruny. Jaké telefony se nyní vyplatí více než jindy? Není jich zrovna málo, určitě si vybere každý, ať už preferujete levnější telefony nebo chytré telefony s otevřeným operačním systémem.
39~42.JPG 19~64.JPG 19~70.JPG 39~30.JPG


Sony Ericsson postupně na trh uvádí další nové telefony a jak je vidět z tiskové zprávy, konečně se mu opět daří a je v zisku, který se mu v posledním čtvrtletí dokonce povedlo zvýšit. To je pro nás jen a pouze dobře. Z uvádění nových telefonů logicky plyne zlevnění těch, které už jsou na trhu delší dobu. Trochu paradoxně ale nejen těch, v posledních týdnech cena celkem výrazně klesla také u některých novinek. Které telefony se nyní vyplatí koupit? Zkusil jsem vybrat ty nejzajímavější modely, přitom ale nepopírám, že vás výběr by mohl být jiný. Pokusím se také z každé cenové kategorie vybrat něco zajímavého.

- jako první tady máme Sony Ericsson Elm, který za cenu jen mírně přesahující čtyři tisíce korun nabídne v podstatě vše, co může nabídnout klasický telefon bez otevřeného operačního systému. Kvalitní displej a konstrukce, pohodlná klávesnice. K tomu kompletní podpora rychlých dat včetně Wi-Fi, prověřená platforma A200, integrovaný GPS modul nebo třeba fotoaparát s automatickým ostřením. Ve své cenové kategorii nemá Elm prakticky konkurenci.

- to, že Elm ale nějakou konkurenci přeci jen má ale dokazuje hned následující model. Sony Ericsson Hazel není v podstatě ničím jiným, než vysouvacím bráškou modelu Elm. Zachovává všechny jeho kladné vlastnosti, navíc ale přidává subjektivně o něco kvalitnější displej a také již zmíněnou vysouvací konstrukci, která v dnešní době zkrátka letí. Rozdíl mezi oběma telefony je přibližně 400 korun, což není mnoho. Při případném výběru tedy rozhodnou spíše osobní preference, než samotná cena.

- jako další jsem vybral Sony Ericsson Jalou. Ten sice nemá tak bohatou výbavu, jako předchozí dva telefony, stále ale má co nabídnout. Za necelých 3500 korun nabídne opět prověřenou platformu A200, k tomu ale přidává velmi povedený vzhled a malé rozměry, což ocení především dámy a slečny. Pokud navíc uvážíme, že véčkových telefonů se nyní vyrábí již velmi málo, je model Jalou skutečně dobrou alternativou pro ty, kteří chtějí extravagantní a dobře ovladatelný telefon za málo peněz.

- chytré telefony v našem přehledu zastupuje Sony Ericsson Vivaz Pro. Ne že by to byl současný nejlepší telefon od Sony Ericssonu, osobně tíhnu spíše k operačnímu systému Google Android. Jeho cena ale v posledních týdnech doznala výrazných změn a nový Vivaz Pro tak nyní koupíte za necelých 9000 korun. Dříve byla cena o několik tisícikorun vyšší, právě to ale bylo pravděpodobně důvodem, proč o telefon nebyl takový zájem. Současně s poklesem ceny modelu Vivaz Pro cena klesla také u původního Vivazu, který nyní seženete za osm tisíc korun.

- úplně na závěr jsem si nechal malé překvapení, pro mnohé možná nepochopitelné, ale nakonec jsem jej sem stejně zařadil. Jedná se už o starší komunikátor Sony Ericsson XPERIA X1. Ten sice je na trhu již delší dobu, stále ale má co nabídnout a jelikož už dávno byly vyřešeny jeho dětské nemoci, je to v současnosti jeden z nejkvalitnějších komunikátorů vůbec. Navíc se dá velmi snadno přizpůsobit k obrazu svému. V současnosti stojí stále přes devět tisíc korun, ale i tak je to velmi dobré zařízení, nabízející mimo jiné skvělý displej, odladěný operační systém a pohodlnou klávesnici.

Sony Ericsson Elm můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

Sony Ericsson Hazel můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

Sony Ericsson Jalou můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

Sony Ericsson Vivaz Pro můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

Sony Ericsson XPERIA X1 můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: Saman20 Datum: 2010-08-22 20:10:19
Ahoj, mám dotaz ohledně flashových meníček v těchto telefonech. Projel jsem dosti stránek na foru, snažil se to i vygooglit, ale nic... Jediné, co jsem našel, je úprava samotného schématu pro walkmany, jenže tam má každý telefon jiný styl (např.: lava, active apod.) a já nevím, jaké styly jsou pro tyto telefony. Zkrátka jsem nenašel návod, jak v těchto telefonech zprovoznit flash menu a na těchle fotkách jsou s flash meníčkama... prosím poraďte jak na to... 
 
Díky Saman
Autor: marekberez Datum: 2010-08-16 11:10:55
Nebo dokonce X10 mini pro... ;)
. Autor: roxetak Datum: 2010-08-10 21:57:33
A ako to vypada s jeho hlavnou nemocou a to krytmi, este stale sa lamu?
. Autor: mforce Datum: 2010-08-09 05:46:44
prodejci se vymlouvají na to že na soníky není servis.tady v Plzni nebyl problém koupit tzv. šedivku a dneska je nemají vůbec v nabídce :?
Autor: Joza Datum: 2010-08-07 16:52:05
Je to tak, O2 teď na SE moc netlačí. Taková X10 Mini by do jeho nabídky zapadla
Autor: MonikaSh Datum: 2010-08-07 16:15:29
A taky se nám hoodně zlevnil Jaris a bohužel Kyslíkový operátor snížil počet SE na 2.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >