" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Videopohled na Sony Ericsson TXT - bude QWERTY pod displejem stačit? | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Pondělí, 26. září 2011
Do naší redakce dorazil první telefon Sony Ericsson s kompletní QWERTY klávesnicí pod displejem, který nenabízí otevřený operační systém (jako tomu bylo u modelu Aspen, který používal ještě Windows Mobile 6.5). Jedná se o model TXT a výrobce s ním chce zaútočit na méně náročné uživatele, kteří ale často píší spoustu zpráv a jsou aktivní na sociálních sítích. Dnes si na videu poprvé představíme tento telefon. Určitě potěší skutečnost, že je v prodeji hned ve 4 barevných variantách a navíc za cenu jen mírně nad hranicí dvou tisíc korun.
1~165.JPG 2~159.JPG 4~162.JPG 6~147.JPG


Prozatím jsem měl možnost telefon používat pouze krátkou dobu, takže na nějakou recenzi je ještě velmi brzy. Po spuštění jsem především čekal, jestli se náhodou nestal zázrak a jestli Sony Ericsson nepoužil prověřenou platformu A200. Bohužel se zázrak nekoná a výrobce opět vsadil na řešení od jiné společnosti, tedy stejné řešení, jako třeba v případě modelů Mix Walkman, TXT Pro nebo třeba Yendo. V praxi to znamená docela dost ořezanou nabídku funkcí proti platformě A200. Pokud jste nikdy nepoužívali telefon typu K850i až po nejnovější Zylo, možná vám nic moc vadit nebude a na chybějící funkce si stěžovat nebudete. Pokud jste ale už někdy používali komplexní telefon Sony Ericsson bez otevřeného operačního systému, máte problém. Po stránce nastavení a organizačních funkcí totiž použitá platforma znamená návrat o několik let zpátky. Většina věcí se v telefonu nedá moc dobře nastavit, naprosto také chybí třeba podpora schémat. Nedočkáme se ani multitaskingu a dalších užitečných doplňků, která platforma A200 nabízí. Po telefonu této konstrukce jsem volal několik let a vždy doufal v platformu A200. Výrobce mě tedy nakonec vyslyšel pouze z poloviny. Samozřejmě, že současná doba nahrává komunikátorům s otevřeným operačním systémem. To ale neznamená, že výrobce musel vyhodit výborně vyladěnou platformu A200. Pomalu ale odbočuji od tématu, takže zpátky k modelu TXT - po stránce hardwaru se jedná o velmi dobře zpracovaný telefon a pokud od něj očekáváte hlavně základní funkce případně nejste na jednotlivé funkce příliš nároční, určitě vám bude vyhovovat. Totéž platí třeba pokud telefon budete pořizovat pro své dítě, které píše spoustu zpráv a přitom nechcete do telefonu investovat moc peněz. V té chvíli oceníte také kvarteto barevných variant. Trochu mě mrzí, že se musím pod každým článkem o hloupých telefonech Sony Ericsson tak trochu rozčilovat nad použitou platformou, ale je to zkrátka škoda a výrobce tím zbytečně potápí své levnější telefony...

Sony Ericsson TXT v bílé barvě můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

Sony Ericsson TXT v černé barvě můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

Sony Ericsson TXT v modré barvě můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

Sony Ericsson TXT v růžové barvě můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: Skrblík Datum: 2011-09-28 08:30:48
nevím, tenhle telefon opravdu nezaujme ničím než designem a cenou, ale i za tu lze pořídit lepší (Cedar je o dva levely vejš už jen proto, že v něm není použitej tenhle srandaOS ...)
Autor: MonikaSh Datum: 2011-09-28 08:31:02
TO só teda intoši. :upset
Autor: Joza Datum: 2011-09-28 08:31:20
Funkce schéma tam je, ale je tam jediné a jelikož Themes creator se už neupravuje, tak teda nevím...
Autor: MonikaSh Datum: 2011-09-28 08:31:33
Už jsem zhlédla i video. Je tam funkce "Schéma"? Třeba by to bylo čitelnější s černobílým "thm". :roll
Autor: MonikaSh Datum: 2011-09-28 08:31:46
Možná by nebylo od věci srovnat ho se stejně "hloupou" Nokií C3 
 
Kazmrio, ne všichni jsou ochotni sdílet svá data, kontakty a korespondenci s googlem a dobíjet baterku každý den nebo obden.
Autor: Joza Datum: 2011-09-28 08:32:42
I takový telefon má místo na trhu, chyba zkrátka je, že pro ty náročnější uživatele tady není žádná alternativa
Autor: kazmria Datum: 2011-09-28 08:33:21
nevím kdo by si teď takový telefon chtěl kupovat. Maximálně kdybych ho dostala jako dárek, tak ho budu asi používat, ale jinak ne. To co píšete o té platformě je pravda. Opravdu to vypadá na telefon pro děti, co píšou stále smsky a nic víc.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >