" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Videopohled na Sony Ericsson XPERIA Neo - první dojmy | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Sobota, 2. dubna 2011
Sony Ericsson XPERIA Neo je již pár dní v naší redakci a tak je na čase sepsat první dojmy s tímto telefonem. Ten nyní neustále testuji, aktuálně probíhá test baterie při přehrávání hudby, telefon hraje již přes deset hodin a baterie je přibližně na polovině. Dnes to ale bude skutečně o těch prvních dojmech, navíc se také podíváme na jedno video natočené právě Sony Ericssonem XPERIA Neo. Start prodeje se rychle blíží a rozhodně se máme na co těšit.
13~115.JPG 11~126.JPG 14~113.JPG 12~119.JPG


Ty nejdůležitější poznatky se již na našem webu objevily, dovolím si je zde ale ve stručnosti zopakovat ještě před tím, než se podíváme na videopohled na model Neo. Video jsem nahrával prakticky okamžitě po vybalení telefonu, proto jsou mé dojmy skutečně bezprostřední a v některých chvílích jsem se trochu ztrácel. Hned na úvod mi učarovala pevná konstrukce telefonu a také precizní vzhled, telefon je rozměrově tak akorát do ruky a displej je úžasný. Po zkušenostech z modelu Arc už operační systém Android nemá moc čím překvapit, vše ale rychle a spolehlivě funguje. Velmi chválím umístění jednotlivých konektorů a také zakulacení horní a spodní části telefonu. Ten se tak vejde pohodlně do každé kapsy a práce s ním je velmi pohodlná.Protože jsem byl velmi zvědav na kameru a fotoaparát, udělal jsem už nyní pár snímků a především také jedno delší video, které je pořízeno právě tímto telefonem a které si můžete prohlédnout níže. Doporučuji samozřejmě přepnout na maximální rozlišení. Ačkoliv obraz občas plave, potenciál telefonu je obrovský a kvalita videa už bude pouze lepší. Na kvalitním displeji, jaký XPERIA Neo nabízí, je přehrávání filmů a obecně jakéhokoliv multimediálního obsahu skutečným zážitkem. Během víkendu se ještě chystám vyzkoušet nějaké hry, snad si brzy budete moci prohlédnout výsledek.Co dodat... Novinka se mi líbí od první chvíle a minimálně co se týká prvních dojmů, tak dojmy z ní jednoznačně převýšily dojmy, které jsem měl z nedávno testovaného modelu Arc. Ten sice rozhodně nebyl špatný, naopak patří k nejlepším telefonům na trhu. Ale XPERIA Neo k tomu nabízí zkrátka ještě pár věcí navíc a k tomu přidává také nižší cenu po vstupu na trh. Právě toto budou dle mého hlavní důvody, proč sklidí právě model Neo asi největší úspěch z letošních novinek, i když hodně bude záležet také na tom, jak se uchytí XPERIA Play, která je stále velikou neznámou. Bohužel zatím nemáme žádná konkrétní čísla, na podobná hodnocení je ale stejně ještě brzy a spíše bude záležet na tom, zda se kolem modelu XPERIA Play vybuduje dostatečně kvalitní ekosystém. To ale už hodně odbíhám od témata dnešního článku. Sony Ericsson XPERIA Neo je výborným telefonem a já pomalu začínám chystat jeho recenzi. Cely telefon nemá po stránce hardwaru ani softwaru žádnou výraznější slabinu, také konstrukce je příkladná. Pokud bude příjemná i cena, může se z novinky stát velmi dobrý prodejní artikl. U teď se těším na zbytek novinek.Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >