" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Videopohled na Sony Ericsson Yendo - jak výrobce zvládl dotykový displej? | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Neděle, 6. březen 2011
Sony Ericsson Yendo už pár dní okupuje naši redakci a jelikož na další novinky ze stáje našeho oblíbeného výrobce zatím čekáme, budeme se v nejbližších dnech věnovat právě tomuto telefonu. Už nyní se sice těším na očekávaný Sony Ericsson Arc a u vás je to předpokládám stejné, ještě pár týdnů si ale co se článků týká budeme muset vystačit se stávajícím portfoliem. Dnes tedy krátký videopohled na Sony Ericsson Yendo - telefon, který osloví nenáročné.
19~90.JPG 12~114.JPG 5~137.JPG 14~109.JPG


Nebude to ale mít na trhu tak jednoduché, jako kdyby přišel například před rokem. Téměř celou přední stranu zabírá dotykový displej, úhlopříčka se vytáhla až na 2,6 palce. Pod displejem se nachází dosti rozměrné tlačítko, které funguje pro návrat o úroveň výše, žádnou jinou funkci (například při delším podržení) nemá. Na bocích telefonu najdeme ovládací prvky pro korekci hlasitosti, nechybí ani standardní konektory. Kde je tedy problém? Tím je jednoznačně uživatelské rozhraní, které zkrátka postrádá funkce a vrací se někam do doby modelu K700i. Nic na tom nezmění ani grafika ikon, která se hodně podobá těm z Androidích komunikátorů řady X10 Mini. Zkrátka se na softwaru šetřilo a skoro to vypadá, jakoby se opět vrátil starý partner Sony Ericssonu - společnost Sagem. Více už v následujících videu.Jak je jistě patrné i z přiloženého videa, zatím si přesně nejsem jistý, jak se k modelu Yendo postavit. Samozřejmě, jedná se o levný telefon a rozhodně jsem neočekával přístroj napěchovaný funkcemi. O něco lepší reakce a kvalitnější uživatelské rozhraní by ale přeci jen potěšilo. Třeba před rokem by nebylo co řešit, levná a pěkná dotykovka s pestrou škálou barevných krytů by určitě slavila solidní úspěch. Ale máme rok 2011 a trh je zase o něco dál a postupně rostou také nároky uživatelů. A to i těch nenáročných, kterým dříve stačilo velmi málo. Sony Ericsson Yendo rozhodně neodsuzuji, trochu si ale myslím, že se u něj podcenily detaily ve funkční výbavě. Rozhodně by potěšil například správce souborů nebo nějaká možnost upravit úvodní obrazovku.

Sony Ericsson Yendo v bílé barvě můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

Sony Ericsson Yendo v černé barvě můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: Joza Datum: 2011-03-06 16:03:38
Za pochvalu děkuju, za sebe to ale nepovažuji stále za ideální... Jde mi více psaní, než mluvení (aspoň si myslím), navíc stále řeším, jestli koupit tu kameru no...
Autor: Skrblík Datum: 2011-03-06 12:42:34
ale Jožo máš u mě poklonu, od doby prvních videorecenzí už nejsi žádný zelenáč a tvoje schopnost udělat i na Yendo takovýto pohled mě naprosto ohromila. opravdu respekt :)
Autor: Skrblík Datum: 2011-03-06 12:34:34
:DDDD já se musim smát :DDD král andoidů není schopný udělat funkční ani takovouhle dementní primitivní platformu? :DDD tenhle mobil je asi největší omyl v historii SE
Autor: verbatim902 Datum: 2011-03-06 11:50:12
Název mě trošky mystifikoval :) . Myslím si, že to není v displeji. Jako první A200 nebylo moc radost používat, protože i obyčné používání končilo velmi záhy resetem, tak tady se mohli úpoučit aspoň v tom, že když to je dotykový displej - mohli trochu přitlačit i ve výkonu procesoru. Hlavně, že zde je kapacitní displej... Tento telefon udělá našemu výrobci akorát ostudu, to si opravdu nikdo nekoupí. Inspirace Androidem je zjevná a větší, než je zdrávo. Jenže na Android si v pohodě stáhnu správce souborů, no nevím, jak tady. A 5 MB paměti - proboha, ten telfon opravdu, kromě vzhledu nenabízí nic.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >