" />

Forum

Vivaz Homescreen na Satiu - jde to! | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Chroust   
Čtvrtek, 25. únor 2010

Na prezentačních videích si každý uživatel Satia jistě povšimnul animovaných pozadí nebo možnosti změny záložek. Tato nová funkce by měla být součástí i nového firmwarového updatu pro Sony Ericsson Satio, do té doby však můžete buď čekat nebo se na vlastní zodpovědnost pustit do předělání panelu Sony Ericsson.

 


Základní návod a myšlenka pochází ze stránek ihack3r.blogspot.com/, server SEMania tedy neručí za žádné následky způsobené softwarovými zásahy do vašeho zařízení. Níže popsané operace tedy provádíte na vlastní riziko a budou fungovat pouze u Satia s firmwarem R1CA037. Ještě dodám, že pokud se vám Vivaz Homescreen na Satiu znelíbí, můžete se ho zbavit zatím pouze hard-resetem nebo přehráním stávajícího firmwaru. Takže před jakýmikoliv úpravami důsledně zálohujte.

  

Schéma úvodní obrazovky Sony Ericsson pije krev nejen vývojářům, ale od představení modelu Vivaz (popř. Vivaz pro) také fanouškům. V prvním případě nelze na homescreen umístit průhledné objekty nebo vůbec vytvořit screenshot, ve druhém případě se objevují názory na to, proč Satio neumí stejná Flash pozadí jako Vivaz nebo proč nelze na každý panel nastavit přesně to, co chcete. Trochu v této možná předbíhám, ale musím říct, že možnost změny panelů a flash animovaných pozadí je v Satiu od nepaměti, jen tato možnost nebyla zpřístupněna uživatelům. To samé platí o čidlu pro regulaci podsvětlení, které je díky tomuto "hacku" konečně zpřístupněno. Jedna změna v registrech a čidlo najednou funguje, tak jak má. Zde nechápu, proč Sony Ericsson tyto volby nespustil s uvedením Satia na trh, na druhou stranu je vysoká pravděpodobnost, že v novém firmwaru pro Satio (v průběhu března) by se měla úvodní obrazovka chovat přesně tak, jak na produkčních videích modelu Vivaz. Ostatně, moc kódu to programátory stát nebude. Jak tedy postupovat, pokud chcete mít Vivaz homescreen už nyní?

1. Stáhněte a nainstalujte hackovací aplikací HelloOX 2, nejaktuálnější verzi naleznete na stránkách vývojářů, k dispozici jsou dvě verze, placená nebo nepodepsaná free verze, kterou ještě musíte před samotnou instalací podepsat. K tomu bych doporučil web cer.opda.cn. Aplikaci v telefonu spusťte, po úspěšném hackování telefonu se ještě nainstaluje RomPatcher+.

 

2. Spustíme RomPatcher+, vybereme položku Options-All Patches-Apply, a dále v Options přidáme Open4All_RP mezi automaticky spouštěné (Auto). K možným úpravám standby ještě potřebujeme patch C2Z. Nejdříve tedy nainstalujeme podpůrné knihovny Nokia PIPS, které jsou potřeba pro aplikaci C2ZMaker, která nám kýžený patch vytvoří. Obě aplikace stáhnete v tomto balíku. Po spuštění programu C2ZMaker klikněte na Možnosti - Generate, v rootu E: (tedy paměťové karty) se vám vytvoří soubor c2z.rmp, ten po připojení k počítači (nebo přes správce souborů v telefonu) vyjměte a vložte do složky E:patches. Nyní se po spuštění RomPatchertu v seznamu objeví i C2Z patch, který jsme potřebovali, dvojklikem jej aktivujeme (zelená šipka) a kontextovým menu opět nastavíme volbu Auto.

  

3. Pro následující operaci bych doporučil souborový manažer X-Plore, jehož trial verzi můžete stáhnout ze stránek lonelycatgames.com. Nyní se nám jedná o nakopírování celé složky Private na disk C (tedy sloučíme s dosavadní složkou Private). Pokud ji nevidíte, zapněte si v aplikaci zobrazování skrytých souborů v Menu -Tools - Configuration. Telefon může být v tuto chvíli pomalý, takže mu dopřejte nějaký čas, než se přesun souborů povede.

 

4. Teď již stačí jen vypnout telefon, po spuštění by vás již měl vítat nový homescreen (údaje se budou pravděpodobně překrývat s těmi původními), takže stačí jen dvakrát poklepat na prostřední panel a nastavit Flow. Pokud jste dospěli až zde, máte vyhráno.

Nejvíc mě na tomto patchi zaráží, že prakticky vše je v Satiu přítomno již od začátku a to i včetně nápovědy. Teď mám na mysli nejen homescreen, ale také i povolení čidla pro regulaci podsvětlení displeje v závislosti na okolním jasu, jehož indikátor najednou přibyl u nastavení displeje. Jaké jsou moje první zkušenosti? Řekl bych, že vše asi nebude úplně přesně jako u modelu Vivaz, přesto je zpřístupněno mnoho věcí. Na jeden z panelů můžete nechat umístit klient Twitteru, na ostatní třeba statický obrázek na pozadí, již zmíněnou animaci Flow (vlny jsou jako u jedné z mála flashových animací poměrně kostrbaté, ale zato se natáčí podle čidla pohybu) nebo Flashové animace a hry! Prostřední panel jsem si podbarvil krajinou se západem slunce a čeřící se vodní hladinou, na druhý zleva umístil Twitter a na první šachy ve flashi. Mezi panely klasicky procházíte posouváním prstu do stran nebo kliknutím na daný panel ve vrchní části. Jen dodám, že jeden obsah (např. SWF soubor) může být najednou umístěn jen na jednom panelu. Pokud se přepínáte, vždy vidíte obsah na pozadí, ale chybí informační tabulka s jménem operátora, datem, časem a čtyřmi ikonami pro rychlý přístup k dialeru, médiím, zprávám a k vyhledávání. Tuto nabídku aktivujete stiskem červené klávesy se sluchátkem.

 


Celkově bych řekl, že použití animací na pozadí možná trochu zkracuje dobu pohotovostního režimu, ta je na druhou stranu ušetřena fungující automatickou regulací podsvětlení, takže to nakonec vyjde na stejno. Bohužel, telefon 3 dny běžel v pohodě a nějaké občasné několika sekundové zaseknutí jsem si nemohl stěžovat. V době finišování článku mu však dělá někdy problém i otevření hlavní nabídky (musím ji otevřít na 3x). Jsou zde i další problémy, pokud například přijde nová zpráva a dáte ji hned z pohotovostního režimu přečíst máte 50% šanci, že se SMSka neotevře nebo otevře, ale se značným spožděním. Při změně profilu se na vizuální potvrzení také načekáte, semtam záložky neodpovídají tak rychle jak bychom chtěli a musel jsem provést poměrně dost restartů, zvláště poslední den. No a ani Twitter panel se neobejde bez chyb, hází sice nějaké Flash chyby, pokud je ale zrušíte, vykoná požadovanou operaci, tedy buď zobrazí poslední tweety nebo můžete poslat nový tweet. Následující patch bych tedy doporučil těm, které homescreen Satia již omrzel a chtějí vyzkoušet něco nového (a bohužel i někdy ne 100% fungujícího). Nezapomeňte ale, že jakmile přehrajete složku Private, není v současnosti jiná cesta zpět než master reset, popřípadě přehrání nového FW přes SEUS Update. A těm méně odvážným si troufám říct, že nový homescreen by měl být podle předpokladů součástí nového FW updatu pro Satio, který by měl být vydán v době srovnatelné s nástupem modelu Vivaz na trh. Takže se s přihlédnutím na odladěnost hacku se možná vyplatí raději počkat.


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: JayTee Datum: 2010-02-25 15:29:43
Hurá. 
Díky za článek, to je odpověď na mé otázky, které pokládám v diskuzích už od představení telefonů v Barceloně. 
A odpovědi jsem se až doteď od nikoho nedočkal. Takže ještě jednou dík za článek. 
Pravdou je, že foun hacknutý mám, s většími problémy jsem se zatím nesetkal (sice přestala blikat dioda při příchozí zprávě a občas musím resetnout, neb se nespustí foťák - čím to, čím :? ), ale tady asi přeci jen dočkám času na ofiko firmware. I když... :grin

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >