Forum |
Vyplati se stale kupovat T610/T630/Z600? | | Tisk | |
Jiri Zak | |||
Sunday, 24. October 2004 | |||
Ano, trochu smutne vypadajici titulek. Jaka je realita se doctete dale… Presne tak, o tyto pomerne dobre vybavene telefony se jedna. Jak se zda, moc uz se o nich nemluvi, a tak mne to privedlo na otazku, zda doporucit budoucim majitelum Sony Ericssonu prave tyto modely. Spojim tento clanek s rocnimi zkusenostmi pouzivani Sony Ericssonu T610. Bohuzel, jak uz to byva, telefony starnou dokonce rychleji nez pocitace, a tak zde nastava dilema, jestli nam nektery z techto modelu bude stacit. Jde o narocnost uzivatelu. V dnesni dobe jsou tyto modely uz pomerne levne a to je jejich velika vyhoda. Uvedu zde jejich informativni ceny pri koupi novych telefonu (ceny jsou ze stejneho zdroje) T610: 5200,- Kc T630: 6200,- Kc Z600: 7200,- Kc Vsechny zde uvedene modely maji totozne ovladani, funkce i zpracovani softwaru, proto budu vychazet ze zminovane T610ky, se kterou mam rocni zkusenost.
Displej:
65 000 barev – dnes jiz pouzivany standard, ktery dodava celkovy prijemny vzhled a dojem pri praci s telefonem, jenomze oproti dnesnim modelum ne tak kvalitni.
Velikost a rozliseni – velikost displeje 23x32 mm je k jeho rozliseni 120x160pixelu take docela dostacujici, ale jen vuci funkcim, kterymi tyto telefony disponuji.
Vydrz: Zde bych snad uvedl jen to, ze je srovnatelna s dnesnimi novymi modely. Osobne mam zkusenost 2-3 dny pri beznem provozu. Pri minimalnim provozu, mi T610 vydrzela dokonce
Shrnuti funkci: Co se tyce funkci, uvedomte si, ze jsou to telefony High-end tridy, a proto se zde setkame s funkcemi, kterymi se tato trida vyznacuje. Je to predevsim Bluetooth, ktery je u telefonu Sony Ericsson opravdovou pychou, jelikoz je na nich tato funkce opravdu velice kvalitni. Dale Infraport, GPRS trida 8, E-mailovy klient, T9 pri psani SMS, do poznamkoveho bloku, kalendare a v Java aplikacich. Take je zde fotoaparat, kterym se budu zaobirat nize. Mame zde take 2MB sdilene pameti pro obrazky, zvuky a barevna schemata, coz je opravdu malo, protoze dnes uz mame v telefonech priblizne 40MB (K700i).
Technologie aplikaci:
Java – je hezke, ze uvedene modely disponuji touto technologii, jenomze verze je tu zastarala. Bohuzel neni zde podpora pro Java 2 (MIDP 2.0), takze nekolik slozitych aplikaci zde nespustite.
Mophun – Rekl bych to asi takhle: „Dnes uz je to prezitek.“ Tato technologie je dobra jen v hrani her a jeste lepe v hrani „network“(sitovych) her, ktere si samosebou zahrajete jen s nekym, kdo ma v telefonu take Mophun technologii. Rozhodne nepocitejte s velikymi naroky na ruzne konfigurovatelne aplikace spolupracujici s telefonem. Od toho jsou tu symbianove telefony (P800, P900).
Fotoaparat: Pokud jde o fotoaparat, tak na „svoji dobu“ prave pred zminovanym rokem nebyla kvalita spatna, jenomze jen v dobrem osvetleni a navic ve srovnani s modely jako je K700i a jine dnes aktualni, ma i male rozliseni 288x352 pixelu. Ostatne posu?te sami moji vlastni tvorbu. (A to jsem se hodne snazil.) Foceni pri standardnim svetle (polojasno) Foceni pri intenzivnim svetle (jasno) Foceni pri intenzivnim svetle ve stinu (rozdily obrazku barevne a se sepiovym nadechem)
Takze to vidite sami. Muzete si porovnat s fotkami porizene telefonem K700i v predchozich clancich. Dle meho nazoru je fotoaparat v modelech T6x0/Z600 jakymsi rozjezdem pro fotoaparaty integrovane do mobilu.
Nektere klady: Za klady zde uvadenych modelu oproti dnesnim se daji povazovat snad jen vydrz baterie, ktera je nepatrne lepsi (diky mensi spotrebe pristroje), mozna i velikost pro ty, kteri si na ni zakladaji a mala cena.
Odlisnosti modelu T630 a Z600 oproti T610: Odlisnosti je zde malo, protoze jak jsem se jiz zminil, tak se tyto tri modely od sebe funkcnosti nikterak nelisi, ale preci jenom je tu par veci ktere stoji za zminku.
T630 Pritomnost aktivniho displeje oproti pasivnimu u T610 (Aktivni displej je predevsim viditelny z jakehokoliv uhlu tzn. zde nevznika takzvany efekt negativu.) Polozka MyFriends v menu telefonu (Instant Messenger ovsem pres wap profil).
Z600 Je to predevsim model „veckoveho“ typu, ktery se svym stylem hodi pro nezne pohlavi. Take oproti T610 ma aktivni displej, a to o neco vetsi (32x40mm). Lehce vymenne barevne kryty.
Nedostatky oproti dnesnim modelum Sony Ericsson: Mala pamet 2MB. Nepritomnost MP3 prehravace a radia (ale moznost pripojeni externiho prislusenstvi, ktere to umoznuje). Nemoznost prehravat dalsi multimedialni soubory. Zobrazovani priloh v prichozich emailech. Starsi verze Java technologie.
Zaverem: Asi jsem hodne lidi odradil od koupe Sony Ericssonu T610, T630 ci Z600, ale urcite si nekteri reknou, ze Vam nektery z nich bude vyhovovat. At uz z hlediska ceny, nebo z hlediska funkci, ktere nepotrebujete. Take bych rad zhodnotil celkove zkusenosti, ktere s temito modely mam a urcite se mnou budou souhlasit i nekteri jejich vlastnici, ze tyto telefonky rozhodne patri k tem, ktere se zapsaly jako jedny z nejlepsich. Urcite by Vas tento clanek nemel odrazovat od koupe T6x0 ci Z600, ale mel by Vam nastinit objektivni nazor k tomu, co opravdu chcete se svym budoucim telefonem delat. Budeme radi kdyz se o sve nazory s nami podelite:
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář. |
< Předch. | Další > |
---|